Ważne informacje dla dyplomantów 2023 | FTiMS - Politechnika Gdańska

praca dyplomowa
Fot. Paulina Staniszewska

Procedura składania pracy dyplomowej na WFTIMS - obowiązująca od 03.10.2022

● Nie ma potrzeby drukowania oświadczenia do pracy dyplomowej (oświadczenie zostaje zatwierdzone przez studenta w moja.pg podczas wprowadzania pracy do systemu antyplagiatowego)

● eKarta obiegowa zostanie aktywowana indywidualnie na koncie studenta po obronie. Należy śledzić postępy w jej podpisywaniu i pamiętać o uzupełnieniu dla Biura Karier karty informacyjnej (w moja.pg)

● Każdy student powinien sprawdzić, czy jego numer telefonu komórkowego jest prawidłowo wpisany oraz czy jest odblokowane otrzymywanie wiadomości sms

● Powiadomienie o terminie i godzinie obrony przyjdzie wiadomością sms na podany nr telefonu oraz poprzez wiadomość mailową. Studenci informowani są o obronie na minimum 7 dni przed wyznaczonym terminem.

● Aby móc odebrać dyplom ukończenia studiów należy mieć całkowicie uzupełnioną eKartę obiegową.

● By karta obiegowa była w pełni uzupełniona należy wypełnić elektronicznie kartę informacyjną absolwenta, która jest dostępna w systemie MojaPG - zakładka: "Student", podzakładka: "Dokumenty" (należy to zrobić zarówno w odniesieniu do pierwszego, jak i drugiego, stopnia studiów).

● Odebrać dyplom można po umówieniu się na konkretny dzień i godzinę wizyty w dziekanacie.

Wykaz dziedzin nauki i technik według klasyfikacji OECD na FTiMS Instrukcja i procedura weryfikacji antyplagiatowej Instrukcja ​

Instrukcja i procedura weryfikacji antyplagiatowej

Przebieg egzaminu dyplomowego:

Studia I stopnia inżynierskie/Studia II stopnia:

• krótka prezentacja tez pracy dyplomowej przez studenta (10 min)
  • pytanie pierwsze dotyczące pracy dyplomowej zadaje recenzent

Studia I stopnia licencjackie

• trzy pytania (dwa z koszyka pytań ogólnych i jedno z listy dla specjalności) są uzgodnione przez członków komisji przed wejściem studenta na egzamin i zostaną zadane przez przewodniczącego komisji

Zachęcamy do rekrutacji na II stopień studiów na WFTIMS

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej należy do najbardziej interdyscyplinarnych, umiędzynarodowionych oraz aktywnych naukowo jednostek Politechniki Gdańskiej.
1.  Współprowadzimy 3 kierunki interdyscyplinarne
2.  Mamy 6 programów podwójnego dyplomowania, pozwalających uzyskać dyplom z drugiej uczelni partnerskiej w Europie, cztery programy studiów realizowanych w pełni w języku angielskim na poziomie magisterskim oraz umowy na wymianę międzynarodową z 62-oma uczelniami z 23 krajów.
3. Realizujemy 7 międzynarodowych oraz 22 krajowe projekty badawcze
4. Rokrocznie należymy do czołówki najbardziej aktywnych jednostek PG w zakresie publikacji naukowych w międzynarodowych czasopismach naukowych

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej – wirtualna wycieczka

Studia I i II stopnia

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej prowadzi studia
stacjonarne I oraz II stopnia na kierunkach:

oraz na kierunkach międzywydziałowych:

Studia na FTIMS umożliwiają korzystanie z najnowocześniejszych pomocy dydaktycznych oraz ze światowej klasy laboratoriów. Studenci biorą udział w wielu projektach naukowych, również międzynarodowych. Już studenci studiów I stopnia są zachęcani do pracy naukowej, nie tylko w ramach prac dyplomowych, ale również indywidualnych projektów badawczych. Dzięki temu studenci WFTiMS otrzymują tak prestiżowe wyróżnienia jak stypendia ministra czy Diamentowy Grant.

Studia międzynarodowych programów

Możliwości studiów międzynarodowych na tym się nie kończą. Wydział WFTIMS na studiach magisterskich oferuje szeroką ofertę podwójnego dyplomowania – w tej sytuacji student studiuje rok na WFTIMS oraz rok za granicą i na zakończenie otrzymuje dyplom obu uczelni. W ramach podwójnego dyplomowania student może wybrać czołowe ośrodki uniwersyteckie z krajów takich jak Francja, Włochy. Zapraszamydo wzięcia udziału w rekrutacji do 4-semestralnych, międzynarodowych programów wspólnych o podwójnej kwalifikacji magisterskiej tu rekrutacja prowadzona jest indywidulanie. Kandydaci powinni zgłaszać się - drogą mailową do koordynatora Wydziałowego Biura Współpracy Międzynarodowej, Pełnomocnika Dziekana ds. Internacjonalizacji, dr inż. Justyny Szostak (justyna.szostak@pg.edu.pl)

W tytule wiadomości powinno znaleźć się hasło „rekrutacja do programów double-degree”

Ulotka