Kolejne sukcesy członków Koła Matematyki Studentów PG | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-15

Kolejne sukcesy członków Koła Matematyki Studentów PG

grupa studentów

Członkowie Naukowego Koła Matematyki Studentów PG  uczestniczyli w Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Matematyki i Informatyki Oblicze (10-12 maja, Poznań). W skład prelegentów weszli Patryk Topór, Aleksandra Symko, Zuzanna Kowalczyk, Paweł Grott, Mateusz Zdunek, Maria Małasiewicz, Dorota Chańko, Mateusz Woroch, Mikołaj Rosman, Agnieszka Marszk i Seweryn Gdowik.

W kategorii referatów Mateusz Zdunek zajął III miejsce za pracę pt. „Kombinatoryczne ciągi Lefschetza i ich związek z punktami periodycznymi odwzorowań”.

Patryk Topór został wyróżniony za pracę pt. „O naturze zbioru Fix(f) w klasie homotopii”.

Opiekunem naukowym obu prelegentów był prof. G. Graff.

W kategorii plakatów studenci Politechniki Gdańskiej zajęli całe podium:

I miejsce – Aleksandra Symko „Szyfr trudniejszy do złamania od Enigmy? - Szyfr Lorenza”,

II miejsce – Paweł Grott „Paradoksy i fenomeny w statystyce”,

III miejsce – Maria Małasiewicz „Odkrywając Matematykę Origami: Rozwiązywanie równań sześciennych poprzez składanie kartki papieru”.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz uczestnikom ich zaangażowania i pracy!

Wyjazd naszych studentów został sfinansowany z funduszy w ramach grantu Technetium Od teorii do zastosowań w modelowaniu matematycznym, którego kierownikiem jest prof. Agnieszka Bartłomiejczyk oraz z dotacji Dziekana na działalność kół naukowych.