Interesujące wyniki V edycji konkursu ACTINIUM SMTC | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-09

Interesujące wyniki V edycji konkursu ACTINIUM SMTC

logo
Dwoje podopiecznych naukowców Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej WFTiMS laureatami V edycji konkursu ACTINIUM Supporting Most Talented Candidates.

W bieżącej edycji konkursu ACTINIUM w Politechnice Gdańskiej na okres dziesięciu miesięcy (1.03.2023-31.07.2023 i 1.10.2023-29.02.2024) przyznano 8 stypendiów szczególnie uzdolnionym studentom, którzy rozpoczęli naukę na studiach stacjonarnych drugiego stopnia.

Wśród laureatów znalazło się dwoje słuchaczy Wydziału FTiMS, jednocześnie ściśle związanych z Instytutem Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gdańskiej:

Klaudia Prusik – skończyła studia inżynierskie na kierunku nanotechnologia pracą dyplomową napisaną pod kierunkiem dr inż. Marty Prześniak-Welenc (ZEiFP INiIM); kontynuuje drogę młodego naukowca jako studentka studiów drugiego stopnia na kierunku inżynieria materiałowa (WFTiMS INiIM);

Damian Baksalary – swoją pracę inżynierską na kierunku nanotechnologia napisał pod czujnym okiem promotora, dr. inż. Szymona Winczewskiego (ZFUN INiIM); kontynuuje naukę na drugim stopniu studiów, tym razem na kierunku inżynieria materiałowa (WFTiMS INiIM); jest stypendystą w projekcie OPUS NCN, nad którym pieczę sprawuje prof. dr hab. inż. Tomasz Klimczuk (ZSSUE INiIM).

Niech jest to początek pięknej drogi naukowej dla laureatów.

oprac. L. Namysł