#INiIMseminaria | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Seminarium dr. inż. Wojciecha Nogali z Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie

WN
23 lutego 2022 r. o godzinie 11:15 za pośrednictwem MS Teams zapraszamy do wysłuchania seminarium pt. „Otrzymywanie i analiza aktywności nanomateriałów za pomocą skaningowej mikroskopii elektrochemicznej”, które przygotował i wygłosi dr inż. W. Nogala, kierownik Zespołu Badawczego Nanoelektrochemii IChF PAN.

Nanostrukturalne katalizatory metaliczne otrzymuje się najczęściej na drodze syntezy homogenicznej. Konieczne jest wtedy zastosowanie surfaktantów (capping agents), aby zatrzymać proces wzrostu nanostruktur i zapobiec ich agregacji. Surfaktanty mają niekorzystny wpływ na właściwości katalityczne otrzymanych nanostruktur poprzez utrudnienie dostępu reagentów do powierzchni katalizatora. Metody elektrochemiczne umożliwiają bezpośrednie wytwarzanie nanostruktur unieruchomionych na powierzchni elektrody, bez użycia surfaktantów.

„Materiały termoelektryczne – wybrane metody syntezy”

BT
Zapraszamy do wysłuchania seminarium, które w piątek, 4 lutego 2022 r. o godz. 13:00, za pośrednictwem MS Teams, wygłosi dr inż. Bartosz Trawiński.

Podczas seminarium omówione zostanie zjawisko termoelektryczne, ze szczególnym uwzględnieniem związku tego zjawiska z entropią. Przedstawione zostaną metody otrzymywania materiałów termoelektrycznych. „Rekordowe” wyniki sugerują, że do zastosowań w ogniwach termoelektrycznych najlepsze właściwości mają gęste, dobrze skrystalizowane materiały, takie jak monokryształy.

Przygotowania do obrazowania trójwymiarowych rozkładów dawki oraz liniowej gęstości przeniesienia energii (LET) w radioterapii metodą tomografii laserowej tkankopodobnych dozymetrów polimerowo-żelowych

MM JC
Dnia 16 grudnia 2021 r. o godzinie 10:00 za pośrednictwem MS Teams,

w imieniu dyrektora INiIM, prof. dr. hab. inż. Wojciecha Sadowskiego, zapraszamy do wysłuchania seminarium mgr inż. Marty Marszewskiej oraz mgr. inż. Jakuba Czubka, pracowników Zakładu Inżynierii Materiałowej Wielowymiarowych Detektorów Promieniowania Jonizującego, którego kierownikiem jest dr inż. Marek Maryański.

Diament domieszkowany borem jako materiał elektrodowy czujników elektrochemicznych –  wyzwania i możliwości

JR
25 listopada 2021 r. o godzinie 10:00 za pośrednictwem MS Teams zapraszamy do wysłuchania pierwszego seminarium Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej, które przygotował i wygłosi dr hab. inż. Jacek Ryl z Zakładu Magnetycznych i Elektrycznych Właściwości Materiałów  

Diament domieszkowany borem (BDD) jest fascynującym, lecz złożonym materiałem. Cienkie warstwy BDD cechuje potencjał aplikacyjny jako materiał elektrodowy biosensorów, elektrolizerów czy magazynów energii. Unikalne właściwości tego materiału zależą w szczególności od warunków syntezy, osadzania z fazy gazowej. Zrozumienie roli czynników, które w niejednoznaczny sposób współdecydują o właściwościach BDD, stanowi istotne wyzwanie. Należą do nich m.in.

Subskrybuj #INiIMseminaria