#Aktualność-główna | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

„Accelerating Science” – 70-lecie CERN

zdjęcie wnętrza wystawy
Wystawa multimedialna Gdańsk, Politechnika Gdańska, Dziedziniec Fahrenheita 22 lipca – 26 sierpnia 2024 w dni robocze od 10:00 do 15:00

Zlokalizowany pod Genewą CERN – Europejska Organizacja Badań Jądrowych – to największy ośrodek badawczy fizyki cząstek na świecie, który w tym roku obchodzi 70-lecie powstania. Założony w 1954 roku CERN szybko stał się światowym liderem w dziedzinie badań podstawowych i wzorcem współpracy międzynarodowej. Obecnie CERN łączy naukowców ponad 100 narodowości. W tym Polaków. Co więcej niedawno, w 2021 roku, obchodziliśmy 30-lecie pełnego członkostwa Polski w CERN.

Dołącz do Konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości!

plakat informujący o konkursie

Masz kreatywny pomysł na nowy produkt lub usługę? Chcesz rozwijać swoje umiejętności innowacyjne i przedsiębiorcze? Konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości organizowany przez Gdańsk Tech Startup School na Politechnice Gdańskiej to doskonała okazja dla Ciebie! Do udziału w Konkursie zapraszamy studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej, a także uczniów szkół ponadpodstawowych współpracujących z PG.

Relacja z Forum Kół Naukowych FTiMS, 17-19 maja 2024

zdjęcie zbiorowe uczestników Forum

W dniach 17-19 maja 2024 roku w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Gdańskiej Czarlina odbyła się trzecia już edycja konferencji studenckiej „Forum Kół Naukowych Wydziału FTiMS”. W wydarzeniu uczestniczyło 50 osób. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Rola matematyki i fizyki w zrozumieniu reakcji chemicznych” wygłosiła dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. uczelni - opiekunka Naukowego Koła Matematyki Studentów PG i inicjatorka wydarzenia.
 

Spotkanie z firmą NFM Poland Sp. z o.o., 23.05.2024r.

plakat informujący o wydarzeniu
Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów na kolejne wydarzenie plenerowe z cyklu „Kariera w Plenerze” organizowane przez firmę NFM Poland Sp. z o.o., Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie odbędzie się 23 maja, w czwartek, w godzinach 10:00-14:00 przed Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (budynek nr 40).

To doskonała okazja, żeby zapoznać się z działalnością firmy NFM. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o dynamice pracy w dziale R&D, możliwościach zdobycia doświadczenia w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań, które mają realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa i skuteczności działań wojskowych oraz policyjnych, a także zapoznać się z produktami firmy NFM.

Projekt 4T-PSCs/Si z programu IDUB Argentum Triggering Research Grants w IFiIS WFTiMS

6 osób stojących obok siebie
Zespół badawczy z Politechniki Gdańskiej w tym: dr inż. Damian Głowienka (na zdjęciu pierwszy od prawej), dr Satish Bykkam (na zdjęciu drugi od prawej) oraz prof. dr hab. inż. Stanisław Czapp (na zdjęciu trzeci od prawej), jak i pracownicy Instytutu Maszyn Przepływowych PAN, w tym dr hab inż. Katarzyna Siuzdak (na zdjęciu druga od lewej) oraz dr hab. Katarzyna Grochowska (na zdjęciu trzecia od lewej) otrzymali dofinansowanie w wysokości 147 430 zł na realizację projektu badawczego w ramach programu Argentum Triggering Research Grants. Realizacja projektu będzie wspierana przez Wydziałowe Biuro Projektów, w tym mgr. Przemysława Rakowskiego (pierwszy od lewej).

Celem projektu badawczego zatytułowanego „Wytwarzanie półprzezroczystych Perowskitowych ogniw słonecznych do zastosowania w 4-terminalowych tandemowych ogniwach słonecznych perowskitowo-krzemowych o wysokiej sprawności i stabilności” o akronimie 4T-PSCs/Si jest wytworzenie tandemowych urządzeń perowskitowo-krzemowych o wydajności na poziomie rzędu 27%. Aby go osiągnąć, w trakcie prowadzonych prac badawczych zostanie zastosowanych kilka strategii.

Plenerowe spotkanie z firmą Expom

plakat informujący o wydarzeniu
Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów na drugie wydarzenie plenerowe z cyklu „Kariera w plenerze” organizowane przez firmę Expom S.A., Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie odbędzie się już 16 maja, w czwartek, w godzinach od 10.00 do 14.00 przed budynkiem nr 40, na  Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Podczas wydarzenia, w godzinach od 12:00 do 13:00 w sali nr 212 w budynku nr 40, odbędzie się spotkanie z przedstawicielem firmy, który opowie o współrzędnych systemach pomiarowych w zastosowaniach inżynierskich.

Dla studentów, którzy wezmą udział w wydarzeniu, została przygotowana smaczna niespodzianka. Aby ją otrzymać, wystarczy porozmawiać z pracownikami przy stoisku. Na uczestników czekać będzie również strefa relaksu, w której będzie można pograć w gry.

Co warto wiedzieć o firmie Expom S.A.?

Spotkaj się z firmą Eaton w plenerze!

plakat reklamujący
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów na wyjątkowe wydarzenie z cyklu „Kariera w plenerze”, organizowane przez firmę Eaton wspólnie z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Biurem Karier i Absolwentów PG. Spotkanie odbędzie się 9 maja 2024 r. (czwartek) w godzinach od 10:00 do 14:00 przed budynkiem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (budynek nr 40). 

To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się więcej o firmie, poznać ich produkty oraz odkryć możliwości rozwoju zawodowego, jakie oferuje. Biznes Eaton w Tczewie dynamicznie się rozwija, dlatego firma poszukuje pracowników na płatne staże i praktyki, a także na stanowiska specjalistyczne i inżynieryjne. Zachęcamy do aplikowanie przez stronę Energize Your Career at Eaton.

Subskrybuj #Aktualność-główna