Relacja z Forum Kół Naukowych FTiMS, 6-8 maja 2022 | FTiMS - Politechnika Gdańska

Instytut Matematyki Stosowanej

Data dodania: 2022-05-20

Relacja z Forum Kół Naukowych FTiMS, 6-8 maja 2022

Fot. dr inż. Tadeusz Miruszewski
Z inicjatywy dr Agnieszki Bartłomiejczyk, prof. uczelni i przy współorganizacji wszystkich Kół Naukowych działających na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej:

Naukowego Koła Matematyki Studentów PG
Astrofizycznego Koła Naukowego
Koła Nauki o Materiałach
Koła Naukowego Studentów Fizyki
Koła Naukowego BioPhoton,

w dniach 6-8 maja 2022 r. w Ośrodku Wypoczynkowym PG w Czarlinie odbyła się konferencja „Forum Kół Naukowych FTiMS”. W konferencji wzięło udział ponad 40 uczestników. Obrady otworzył Dawid Ptach, Prezes NKM, zaś wykład inauguracyjny „Odwzorowania Lorenza i ich zastosowania” wygłosił Prezes Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego dr hab. Piotr Bartłomiejczyk, prof. uczelni. Tematyka wykładu nawiązywała do chaotycznego atraktora Lorenza, który występuje w logo NKM. Następnie uczestnicy konferencji przedstawili referaty dotyczące zagadnień, którymi zajmują się w ramach działalności swoich kół naukowych. Treści wystąpień obejmowały szerokie spektrum tematów z dziedziny matematyki, fizyki, nanotechnologii, elektroniki oraz medycyny, w tym nowoczesnych systemów weryfikacji planów leczenia w radioterapii. Wygłoszone referaty pozwoliły lepiej poznać główne obszary działalności wszystkich kół naukowy działających na naszym Wydziale. Dzień pełen wiedzy zakończony został wspólnym spotkaniem przy ognisku podczas którego prowadzone były liczne dyskusje dotyczące wygłoszonych prezentacji. Konferencję zamknął siedemnastokilometrowy spływ kajakowy po malowniczych rzekach Pojezierza Wdzydzkiego – Trzebiosze oraz Wdzie.

Oprawę filmową i fotograficzną Forum Kół Naukowych zapewnił dr inż. Tadeusz Miruszewski.