Aktualności | FTiMS - Politechnika Gdańska

Treść strony

VI edycja budżetu obywatelskiego PG – zgłaszanie projektów

Budżet Obywatelski
Strefa wypoczynku, elektrownia fotowoltaiczna, pokój do d-learningu, ogród zimowy/kawiarenka – to projekty pracownicze i studenckie, które są właśnie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej 2021. Kolejne propozycje, w ramach VI edycji budżetu obywatelskiego, można zgłaszać do 5 listopada do godz. 12.00. Twój pomysł, twój głos – korzyść dla wszystkich!

W ramach kolejnej, szóstej już edycji BO PG, pracownicy, doktoranci i studenci do 5 listopada mogą zgłaszać propozycje swoich projektów. Na ich realizację, podobnie jak w latach ubiegłych, przeznaczono łącznie pół miliona złotych, z czego 350 tys. zł będzie stanowić budżet na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł – na projekty studenckie.

Seminarium klubu AI Bay oraz DIH4.AI - 28.10.2021.

Al Bay
AI Bay i DIH4.AI serdecznie zapraszają 28.10.2021 na seminarium z cyklem wykładów dotyczących wykorzystania sztucznej inteligencji w radiologi jak również zagadnieniu continual semi-supervised learning (CSSL). Seminarium będzie zorganizowane zdalnie i prowadzone będzie w języku polskim oraz angielskim.
17.30-17.55: Weronika Hryniewska, Tworzysz rozwiązania sztucznej inteligencji dla radiologów? Nie popełniaj tych błędów, Politechnika Warszawska

18.00-18.25: dr Anna Supernat, Wykorzystanie metod sztucznej inteligencji do precyzyjnej diagnostyki nowotworów w oparciu o materiał pochodzący z płynnej biopsji, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

18.30-18.55: Ajmal Shahbaz PhD, Continual semi superv

Stypendia dla studentów w programach Actinium i Radon

Actinum
1000 zł dodatkowego wsparcia finansowego w ramach stypendiów mogą uzyskać studenci, którzy osiągają wyróżniające wyniki w nauce oraz biorą udział w pracach badawczych prowadzonych na uczelni. Trwa nabór do II edycji

Program Actinium Supporting Most Talented Candidates stanowi element realizacji zadań programu IDUB w zakresie podniesienia jakości kształcenia studentów i doktorantów, w szczególności na kierunkach i dyscyplinach naukowych związanych z priorytetowymi obszarami badawczymi (POB) uczelni.

Nabór wniosków będzie trwał od 15.10-15.11.2021 r.

Seminarium wydziałowe - prof. Tomasz Klimczuk

Szanowni Państwo,
zapraszamy na seminarium Wydziału Chemicznego, które odbędzie się w trybie hybrydowym (Audytorium 1.4 Chem C / MS Teams) w dniu 26 października (wtorek) o godzinie 13.15.

Prezentację pt.: "Na obrzeżach fizyki i chemii - jak odkrywamy nowe materiały"
przedstawi prof. dr hab. inż. Tomasz Klimczuk z Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej (WFTiMS), Kierownik Zakładu silnie skorelowanych układów elektronowych, Członek Rady Uczelni PG.