Aktualności | FTiMS - Politechnika Gdańska

Badania nad teorią Morse’a - nowy projekt badawczy w IMS

dr inż Maciej Starostka

Dr inż. Maciej Starostka z Instytutu Matematyki Stosowanej (Wydział FTiMS, Politechnika Gdańska) oraz  Dr Luca Asselle (Ruhr Universität Bochum) otrzymali finansowanie na realizację międzynarodowego projektu badawczego „Teoria Morse’a w analizie, układach dynamicznych i geometrii”. Projekt finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Nauki (NCN) oraz Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) w ramach programu Weave-UNISONO.

Dwa granty mentorskie z programu IDUB TECHNETIUM w IFiIS

3 osoby przed Gmachem Głównym PG
W ramach IV edycji programu Technetium Talent Management Grants do finansowania zakwalifikowane zostały dwa mentorskie projekty Pana dr. inż. Damiana Głowienki.

W ramach pierwszego projektu, zatytułowanego „Optymalizacja warstwy transportującej dziury w perowskitowych ogniwach słonecznych”, prace skupione będą na wytworzeniu innowacyjnej warstwy transportującej dziury (HTL) w zastosowaniu do perowskitowych ogniw słonecznych w konfiguracji odwrotnej. Do wytworzenia hybrydowej warstwy wykorzystane zostaną zarówno materiały nieorganiczne (NiOx), jak i organiczne (2Pacz, meo-2Pacz).. Projekt realizowany będzie przez Panią inż. Dominikę Filipek.

Advances in 3D and 4D printing in materials science and electrochemistry

logo
Międzywydziałowe koło naukowe RedOX zaprasza na kolejne seminarium z cyklu Konwledge Transfer.

Poprowadzi je prof. Rodrigo A. A. Munoz z Federalnego Uniwersytetu w Uberlandii, Brazylia. Profesor Munoz jest członkiem Brazylijskiej Akademii Nauk, ekspertem w zakresie elektrochemii, chemii analitycznej i nanotechnologii, jednym z liderów rozwoju narzędzi druku 3D w wymienionych dziedzinach.

Nowe Technologie dla Dziewczyn program stypendialno-mentoringowy

foto

Zastanawiacie się czasem, dlaczego w obszarze nowych technologii pracuje zaledwie 15% kobiet, pomimo że statystycznie stanowią one połowę użytkowników współczesnych zdobyczy ery cyfrowej i według badań korzystają z nich chętniej niż mężczyźni? Przyczyn jest wiele, ale zamiast je roztrząsać, chcemy zmienić tę sytuację!

Tagi

Studia podyplomowe Fizyka dla nauczycieli Matematyka dla nauczycieli - rekrutacja

nauczyciel

Serdecznie zapraszamy na nasze studia podyplomowe Matematyka dla nauczycieli oraz Fizyka dla nauczycieli.

Rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 rozpoczęła się w dniu 21.06.2024.

Rekrutacja odbędzie się za pomocą systemu eRekrutacja na stronie http://rekrutacja.pg.edu.pl

Szczegółowe informacje oraz programy studiów dostępne są tutaj.

Koło naukowe RedOx z afiliacją przy ECS

logo
Międzywydziałowe koło naukowe RedOx, zrzeszające studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej, zostało pierwszym w Polsce kołem naukowym afiliowanym przy ECS – The Electrochemical Society.

Program patronatu ECS nad kołami naukowymi, tzw. students chapter, daje studentom zrzeszonym w kołach bezpłatne członkostwo, pozwala na współfinansowanie przez ECS prowadzonych prac badawczych, a także oferuje możliwość ubiegania się o finansowanie udziału w programach stypendialnych, wyjazdach naukowych itd. ECS objęło patronatem koła z ponad 30 krajów, głównie z Ameryki Północnej i Europy, a także z Chin, Indii oraz Korei Południowej.