Oferta stypendiów DAAD (Niemcy) | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-14

Oferta stypendiów DAAD (Niemcy)

Flaga Niemiec
DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) to jedna z najważniejszych na świecie organizacji wspierających międzynarodową wymianę akademicką. Budżet DAAD pochodzi głównie ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec oraz innych ministerstw federalnych, jak również z dotacji Unii Europejskiej, przedsiębiorstw komercyjnych i różnorodnych organizacji, a także rządów innych krajów. Swoją działalność na rzecz polsko-niemieckiej współpracy akademickiej DAAD prowadzi nieprzerwanie od 1958 roku. Przedstawicielstwo DAAD w Polsce znajduje się w Warszawie.

DAAD oferuje programy stypendialne dla:

Na stronie organizacji znajduje się wyszukiwarka stypendiów DAAD oraz innych wybranych organizacji stypendialnych skierowana do studentów, absolwentów, doktorantów i naukowców (obecnie w bazie jest ponad 20 ofert stypendiów dla obywateli Polski – stan na 14 listopada 2023).

Warto również zapoznać się z podstroną z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ), na której można sprawdzić, czy spełnia się wymagania kwalifikujące do otrzymania stypendium, jakie są kryteria znajomości języka umożliwiające skorzystanie z oferty, jak złożyć wniosek i wiele innych.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z DAAD – lista kontaktowa.

Pobierz ulotkę z ofertą programów stypendialnych DAAD: 

ulotka DAAD (pdf, 1.34MB)
28 wyświetleń