Exchange Program to the US – nabór wniosków | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-03

Exchange Program to the US – nabór wniosków

Flaga Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej
Trwa nabór wniosków o granty naukowe na prowadzenie projektów naukowych na amerykańskich uczelniach w roku akademickim 2024/2025 w ramach programu Exchange Program to the US Fundacji Kościuszkowskiej.

Granty przyznawane są we wszystkich dyscyplinach naukowych w trzech kategoriach:

Kosciuszko Foundation Fellowship skierowane jest do pracowników i pracowniczek badawczych i dydaktycznych na każdym etapie kariery po uzyskaniu stopnia doktora. Trwające od 3 do 6 miesięcy stypendium umożliwia osobom zatrudnionym w polskich instytucjach akademickich i naukowych realizację samodzielnych projektów badawczych lub badawczo-dydaktycznych w amerykańskich uczelniach, instytucjach badawczych, instytucjach rządowych lub organizacjach pozarządowych.

Kosciuszko Foundation Grants to granty trwające od 3 do 6 miesięcy przeznaczone dla studentów i studentek studiów doktoranckich na polskich uczelniach. Celem stypendium jest realizacja własnego projektu badawczego w amerykańskiej uczelni, lub organizacja pozarządowej w USA.

Kosciuszko Foundation Teaching Fellowship przyznawane jest polskim wykładowcom mającym zamiar prowadzić zajęcia na temat historii, kultury i literatury polskiej na amerykańskich uczelniach. Przyznawane są maksymalnie na 9 miesięcy.

Wnioski można składać do 15 listopada 2023 roku.

Wszelkie zapytania należy kierować na adres: ExchangeToTheUS@thekf.org

Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem.

30 wyświetleń