Program stypendialny EuroTechPostdoc2 | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-01-03

Program stypendialny EuroTechPostdoc2

EuroTechPostdoc2
Program przeznaczony dla naukowców po doktoracie lub mających co najmniej 4 lata doświadczenia w prowadzeniu badań.

W ramach programu stypendysta musi przeprowadzić badania w laboratorium jednej z uczelni należących do EuroTech Universities Alliance, nad którymi nadzór będzie pełniła osoba z tytułem naukowym Profesora lub Starszego Naukowca zatrudniona w instytucji goszczącej.

Proponowane badania powinny stanowić obowiązkowy element współpracy pomiędzy instytucją goszczącą a instytucją współgoszczącą (współprowadzącą). Współpraca ta może mieć formę delegacji, pobytów badawczych, krótkich wizyt, badań terenowych i/lub konferencji online.

Rolę instytucji goszczącej w ramach EuroTech Universities Alliance mogą pełnić:

  • Technical University of Denmark (DTU),
  • École Polytechnique à Paris (l’X),
  • Eindhoven University of Technology (TU/e),
  • Technical University of Munich (TUM).

Rolę instytucji współgoszczącej mogą pełnić:

  • powyżej wymienione cztery uczelnie oraz,
  • École Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL),
  • Technion Israel Institute of Technology (the Technion).

Regulamin programu zwraca uwagę, że przed ostatecznym wyborem kandydatów przeprowadzona zostanie kontrola we wskazanej instytucji goszczącej pod kątem dostępności infrastruktury, nadzoru i zasobów niezbędnych do pomyślnego zakończenia projektu. Z uwagi na to, że rezultat tej kontroli może prowadzić do odrzucenia wysoko ocenionego wniosku, zaleca się skontaktowanie z instytucją goszczącą przed złożeniem wniosku i zweryfikowanie, czy rzeczywiście dostępna jest odpowiednia infrastruktura, jak i zasoby.

Tematyka badawcza jest otwarta dla wszystkich obszarów. Program kładzie nacisk na rozwój nowopowstających i obiecujących dziedzin nauki oraz promowanie nowej interdyscyplinarnej współpracy badawczej. Stypendysta może dowolnie wybrać temat badawczy oraz instytucję goszczącą i współgoszczącą, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, jak i ambicji.

Warunki przystąpienia do programu:

  • posiadanie statusu doświadczonego naukowca, czyli w momencie zakończenia naboru wniosków należy posiadać stopień naukowy doktora lub co najmniej cztery lata pełnoetatowego doświadczenia badawczego,
  • zasada mobilności: naukowiec nie mógł mieszkać ani prowadzić swojej głównej działalności (pracy, studiów itp.) w kraju instytucji goszczącej przez ponad dwanaście (12) miesięcy w ciągu trzech (3) lat bezpośrednio przed terminem składania wniosków,
  • kandydaci muszą mieć możliwość prowadzenia badań naukowych w pełnym wymiarze czasu w okresie pobierania stypendium (przyjmuje się urlop rodzicielski, urlop chorobowy, urlop wojskowy i urlop opiekuńczy).

Nabór wniosków trwa do 24 lutego 2022 roku.

Szczegółowe informacje na temat programu wraz z procedurą aplikacyjną znaleźć można tutaj.

12 wyświetleń