Styborski – Klimczuk – Krysiak na III stopniu podium | FTiMS - Politechnika Gdańska

Instytut Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej

Data dodania: 2023-05-08

Styborski – Klimczuk – Krysiak na III stopniu podium

dyplom
w klasyfikacji indywidualnej IX Akademickich Mistrzostw Pomorza w żeglarstwie

6 maja 2023 r. na wodach Zatoki Puckiej rywalizowali żeglarze pomorskich uczelni wyższych.

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej reprezentowała załoga w składzie: skipper Marcin Styborski – Instytut Matematyki Stosowanej – i Tomasz Klimczuk – Instytut Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej – oraz Adrianna Krysiak, studentka I roku WIMiO.

Regaty, zorganizowane tradycyjnie przez Yacht Club Rewa i AZS Gdańsk, rozgrywano na łódkach klasy PUCK, które dzielnie radziły sobie przy silnym zafalowaniu i wietrze o sile 5-6oB.

Nasza załoga na – siłą rzeczy – zrefowanym grocie, mimo urwanego pasa balastowego i, w konsekwencji, testów temperatury wody, którym oprzeć nie mogli się obaj panowie, zajęła II miejsce w klasyfikacji uczelni i III w klasyfikacji indywidualnej. Serdeczne gratulacje!

Niewątpliwy sukces ZAŁOGI jest dowodem, że – na przekór losowi – pasja, współpraca, konsekwencja i ukierunkowanie na wyznaczony cel, przynoszą świetne rezultaty.

oprac. L. Namysł