Naukowe Koło Matematyki Studentów Politechniki Gdańskiej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Naukowe Koło Matematyki Studentów Politechniki Gdańskiej

Koło powstało wiele lat temu. Jego założycielem jest prof. Wojciech Bartoszek. Reaktywacja działalności miała miejsce 1 kwietnia 2021 r. Przełożyła się ona na możliwość wzmocnienia potencjału badawczego uczelni, w szczególności poprzez realizację zadań z zakresu matematyki i jej zastosowań przez szczególnie uzdolnionych studentów Wydziału FTiMS.

Od września 2022 r. członkowie koła regularnie spotykają się na seminariach naukowych, podczas których wygłaszają referaty dotyczące rozmaitych zagadnień związanych z matematyką.

Od 1 września 2023 r. realizowany będzie projekt pt. „Od teorii do zastosowań w modelowaniu matematycznym”, którego głównym celem jest aktywne włączenie członków NKMSPG w działalność badawczą zgodną z tematyką Centrum BioTechMed.

Prezesem NKMSPG jest Dorian Falęcki.

Opiekunem naukowy koła jest dr Agnieszka Bartłomiejsczyk, prof. uczelni (WFTiMS, IMS).

Strona: https://m.facebook.com/nkmpg