To międzywydziałowe koło naukowe studentów Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej i Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, które istnieje od 2013 r. Jest organizacją zrzeszającą studentów zainteresowanych m. in. optoelektroniką, fizyką medyczną, inżynierią materiałową, elektroniką oraz wszelkiego rodzaju multidyscyplinarnością.
W ramach działalności koła realizowane są aktualnie trzy wiodące projekty:
- Innowacje w trójwymiarowej dozymetrii żelowej dla radioterapii protonowej chorób nowotworowych
Projekt dofinansowany w ramach programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” (MEiN). Ideą jest prowadzenie badań naukowych nad źródłami błędów i artefaktów w transmisyjnej tomografii laserowej w trójwymiarowej dozymetrii polimerowo-żelowej na potrzeby terapii protonowej głęboko położonych nowotworów.
- Wstępna integracja wyrobu medycznego: laserowa tomografia komputerowa fantomów żelowych w dozymetrii i weryfikacji jakości leczenia w radiochirurgii i radioterapii fotonowej i hadronowej
Projekt dofinansowany z Plutonium. Celem jest udoskonalenie działania oraz zwiększenie użyteczność LCT w dozymetrii i weryfikacji jakości leczenia w radioterapii poprzez modyfikacje aparatury, jak i software’u (wstępna interdyscyplinarna integracji wyrobu medycznego) .
- Wstępne badanie i modyfikacje właściwości fizycznych oraz odpowiedzi radiochromicznej fantomów-dozymetrów polimerowo-żelowych w polach wiązek fotonów i hadronów
Projekt dofinansowany z Technetium. Celem jest wprowadzenie studentów do interdyscyplinarnych prac inżynierskich zmierzających do dalszego rozwoju prototypu dozymetru polimerowo-żelowego ze szczególnym uwzględnieniem wymogów wynikających z potrzeb użytkownika klinicznego.
Opiekunami naukowymi koła są: dr Brygida Mielewska, prof. PG (WFTiMS) oraz dr inż. Mateusz Ficek (WETI).
Nasza multidyscyplinarność powoduje, że każdy znajdzie to miejsce dla siebie :)
Czekamy właśnie na Ciebie!