Współpraca się opłaca – profesor Robert J. Cava w INiIM | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-10

Współpraca się opłaca – profesor Robert J. Cava w INiIM

RJC
fotografia ze zbiorów PG
16-18 października 2023 r.

Światowej klasy chemik ciała stałego, doktor honoris causa Politechniki Gdańskiej (2014 r.), prof. Robert J. Cava, będzie gościem w Zakładzie Silnie Skorelowanych Układów Elektronowych INiIM WFTiMS.

Tak wcześniejsze, jak i tegoroczna wizyta naukowca z Uniwersytetu w Princeton, jest efektem wieloletniej współpracy między kierownikiem ZSSUE, prof. Tomaszem Klimczukiem a prof. Robertem J. Cavą. Nadchodzące spotkanie odbędzie się w ramach zadań realizowanych w projekcie HARMONIA NCN, pt. Nowe materiały wykazujące elektronowe i magnetyczne korelacje.

Podczas pobytu w murach Politechniki Gdańskiej prof. R. J. Cava – w ramach cyklu Seminarium Centrum Materiałów Przyszłości (12) – wygłosi wykład pt. Potential materials for quantum applications. Zainteresowanych zapraszamy do jego wysłuchania we wtorek, 17 października 2023 r. o godzinie 13:15 w budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (nr 41), audytorium 1.

oprac. L. Namysł