dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. PG ze zwycięskim projektem TECHNETUIM | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-16

dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. PG ze zwycięskim projektem TECHNETUIM

technetium logo

Projekt "Od teorii do zastosowań w modelowaniu matematycznym", który realizowany będzie pod kierownictwem prof. Agnieszki Bartłomiejczyk z Instytutu Matematyki Stosowanej, otrzymał finansowanie w ramach programu Technetium Talent Management Grants -programu, którego ideą jest wspieranie nauczycieli akademickich opiekujących się studentami szczególnie uzdolnionymi.

Głównym celem projektu „Od teorii do zastosowań w modelowaniu matematycznym” jest aktywizowanie członków Naukowego Koła Matematyki w działalność badawczą zgodną z tematyką Centrum BioTechMed. Tematyka przewidywanych prac badawczych w projekcie jest dość szeroka z uwagi na zróżnicowane zainteresowania członków NKM oraz udział w projekcie ambitnych studentów I roku.  Z jednej strony teoria matematyczna zapewnia szeroką gamę narzędzi do modelowania, a z drugiej, różne obszary nauk przyrodniczych stanowią wymagające wyzwania dla matematyków. Projekt przewiduje upowszechnianie rezultatów prowadzonych prac badawczych poprzez wygłaszanie referatów oraz prezentacji w formie posterów zarówno na konferencjach studenckich, jak i naukowych.

Serdecznie gratulujemy!