Zaproszenie na wystawę z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-06

pionierki, badaczki, liderki - plakat

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce, który przypada w dniu 11 lutego, Instytut Matematyki Stosowanej wraz z Biblioteką Politechniki Gdańskiej oraz Muzeum Nauki Gdańskiej -Oddziałem Muzeum Gdańska, zaprasza na wystawę pod nazwą „Pionierki, Badaczki, Liderki. Kobiety gdańskiej nauki".

Ekspozycja poświęcona jest wybitnym prekursorkom, badaczkom oraz liderkom powiązanym z Uczelniami Fahrenheita (Uniwersytetem Gdańskim, Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Politechniką Gdańską), w tym m.in. prof. Wandzie Szczepule oraz prof. Mariannie Sankiewicz-Budzyńskiej.

Ekspozycję dostępną w Holu przed Biblioteką w Gmachu Głównym będzie można oglądać do dn. 22 lutego.

Autorkami tekstów i koncepcji wystawy są: dr Ewa Bojaruniec-Król (MG), Monika Głowińska (MG), mgr Magdalena Jaszcza (UG), dr Anna Lepacka (PG), prof. dr hab. Ewa Łojkowska (UG), prof. dr hab. Beata Możejko (UG), mgr Magdalena Nieczuja-Goniszewska (UG), mgr Marta Szaszkiewicz (UG) oraz mgr Barbara Ząbczyk-Chmielewska (PG).

Serdecznie zapraszamy!