Zawiązanie porozumienia o współpracy z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń ERGO Hestia | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-11-15

logo ergo hestia

W semestrze zimowym studenci II stopnia studiów kierunku Matematyka o specjalności Matematyka finansowa mają możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez grupę specjalistów praktyków z Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A, na co dzień zajmujących się oceną ryzyka, analizą zagrożeń oraz wdrażaniem procesów prewencyjnych.

Cotygodniowe spotkania w ramach przedmiotu „Modele aktuarialne” mają za zadanie przygotować studentów do wymagań stawianych na rynku pracy, nie tylko pod względem posiadania wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim umiejętności zastosowania jej w praktyce.

Wspomniane zajęcia dla studentów specjalności Matematyka finansowa są prowadzone na podstawie umowy o współpracy zawartej między Wydziałem Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej a Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A.

Współpraca między FTIMS a ERGO Hestią obejmuje m.in. kształcenie, w tym prowadzenie zajęć o tematyce ubezpieczeniowej przez ekspertów z ERGO Hestii, rozpowszechnianie informacji o najnowszych osiągnięciach w obszarze modelowania matematycznego i analizy danych, realizowanie wspólnych projektów badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Uczestnictwo w zajęciach to okazja do poznania rynku ubezpieczeń oraz rozpoczęcia kariery na ścieżce zarządzania ryzykiem.