Spotkanie inicjujące współpracę między WFTiMS a I LO w Iławie | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-17

Spotkanie inicjujące współpracę między WFTiMS a I LO w Iławie

wykład
zdjęcie dzięki uprzejmości nauczyciela I LO w Iławie

W dn. 20.04.br. odbyło się spotkanie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie w ramach współpracy zawiązanej z Politechniką Gdańską, Wydziałem Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Dwoje pracowników Instytutu Matematyki Stosowanej poprowadziło dla uczniów zajęcia z zakresu matematyki.
Dr hab. Zdzisław Dzedzej, prof. PG wygłosił dla klas maturalnych odczyt „O różnych aspektach i zastosowaniach teorii gier”. Równolegle dr inż. Anita Zgorzelska poprowadziła zajęcia praktyczne dla klas I i II „Metryka – czyli różne formy mierzenia odległości”, a następnie wygłosiła krótki wykład pt. „Fraktale i ich zastosowania”.

Nasi pracownicy poprowadzili także spotkanie informacyjne z maturzystami, na którym omówili proces rekrutacji na studia, przedstawili ofertę edukacyjną, a także przekazali broszury informacyjne, zachęcające do podjęcia studiów na Wydziale FTiMS.

Zajęcia z uczniami były spotkaniem inicjującym realizację podpisanego w dn. 15.11.2021 r. porozumienia o współpracy między I LO w Iławie a Wydziałem FTiMS.

Fotografia dzięki uprzejmości nauczyciela z I LO w Iławie.