Współpraca IMS ze specjalistami z Silky Coders | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-02

Współpraca IMS ze specjalistami z Silky Coders

analiza danych

W semestrze zimowym studenci II stopnia na kierunku matematyka, którzy wybrali specjalność matematyka finansowa, mieli okazję brać udział w zajęciach prowadzonych przez grupę programistów z firmy Silky Coders- fundament technologiczny odzieżowego giganta LPP, do którego należą marki tj. Cropp, House, Mohito czy Reserved.

Prowadzone przez specjalistów zajęcia  w ramach przedmiotu „Laboratorium specjalistyczne” na  I semestrze II st. studiów matematyki finansowej były cotygodniową okazją do poznania pracy data scientist od strony praktycznej. Spotkania pozwoliły studentom na ocenę potrzeb rynku pracy a także umożliwiły pracę na prawdziwych „żywych” danych.

-Obserwujemy studentów na Politechnice Gdańskiej, ich potencjał i zaangażowanie –mówił Andrzej Kryżewski, Dyrektor oddziału Data Science. – Dajemy studentom dostęp do naszych stażów, które pomagają w wychwytywaniu bardzo ciekawych talentów.

Na koniec warto wspomnieć, iż znaczna część grupy z Silky Coders, która w kończącym się już semestrze  poprowadziła zajęcia na kierunku matematyka, to absolwenci Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Więcej o współpracy między PG a Silky Coders oraz o korzyściach z niej wynikających na stronie portalu trójmiasto.pl, w specjalnie przygotowanym materiale.