Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej zaprasza grupy zainteresowanych licealistów na stacjonarne spotkania akademickie z matematyką. Celem spotkań jest wspólne odkrywanie dziedzin i zagadnień, które można opisać językiem matematyki i dzięki którym matematyka stanie się przyjemniejsza i łatwiejsza w zrozumieniu.

Staramy się, aby tematy poruszane podczas spotkań z uczniami były zgodne z ich aktualnymi zainteresowaniami, a treści rozszerzały wiedzę.
Zajęcia są przygotowywane i prowadzone przez naszych nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem.

Aby umówić klasę na wykład, prosimy o kontakt pod adresem: dla.szkol.wftims@pg.edu.pl (Prosimy o podanie wybranego tematu z poniższej listy oraz orientacyjną liczbę uczestników).

Tematy oferowanych wykładów:

O grach typu NIM i specyficznym dodawaniu (pdf, 427.45kB) Liczby zespolone i fraktale Mandelbrota (pdf, 427.17kB) Matematyczne spojrzenie na reakcje chemiczne (pdf, 422.83kB) Czy matematyka może zwalczyć epidemię (pdf, 424.55kB) Co łączy stożek, parabolę i samochód (pdf, 429.98kB) Ciąg Fibonacciego w przyrodzie (pdf, 421.11kB) Matematyka gry Dobble (pdf, 422.55kB) Wektory i trójkąty (pdf, 424.62kB) Czy 2+2 to na pewno zawsze 4? (pdf, 424.31kB)