Ogólnopolski Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-03-12

Ogólnopolski Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej

Wirtualny Dzień PG
Politechnika Gdańska zaprasza maturzystów, rodziców oraz nauczycieli na Ogólnopolski Wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej, który rozpocznie się 19 marca o godz. 9:00.

Dzień Otwarty rozpocznie transmisja spotkania ze studia telewizyjnego Politechniki Gdańskiej zaaranżowanego w Gmachu Głównym uczelni. „Dzień dobry z Politechniką Gdańską” to poranny program transmitowany na kanałach YouTube i Facebook PG, w którym wystąpią między innymi studenci, absolwenci i wykładowcy. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, jak wyglądają studia na Politechnice Gdańskiej, przedstawią ofertę studiów magisterskich i inżynierskich oraz opowiedzą o sukcesach zawodowych absolwentów.

Spotkanie będzie okazją do przedstawienia wyników Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 i wręczenia nagród zwycięskim szkołom. Pomorska Kurator Oświaty, przedstawiciele Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i dyrektorzy szkół porozmawiają o tym, jak zostaje się najlepszą szkołą w województwie.

Wirtualny Dzień Otwarty PG to niepowtarzalna okazja do spotkania online ze społecznością akademicką uczelni. W ramach przygotowywanych czatów, warsztatów i webinarów będzie można bezpośrednio porozmawiać ze studentami i wykładowcami oraz dowiedzieć się, jak wyglądają studia na PG i który z kierunków wybrać. Nauczyciele z Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość przedstawią proste (i szybkie) sposoby rozwiązania trudnych zadań matematycznych, które mogą pojawić się na tegorocznej maturze.

Film zachęcający do rejestracji na warsztaty, czaty i webinaria organizowane w ramach Dnia Otwartego jest dostępny pod linkiem:


Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Szczegółowy program Wirtualnego Dnia Otwartego Politechniki Gdańskiej oraz rejestracja na wydarzenia dostępne są na stronie https://wirtualna.pg.edu.pl/

8 wyświetleń