Data dodania: 2025-03-14
Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego za rok 2024...

Maja prace badawcze prowadzi w Zakładzie Elektrochemii i Fizykochemii Powierzchni w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej. Pod kierunkiem dr inż. Marty Prześniak-Welenc aktywnie uczestniczy w badaniach nad projektowaniem i wytwarzaniem nowych materiałów do fotokatalitycznego oczyszczania wód, natomiast wraz z dr. hab. inż. Jackiem Rylem opracowuje biosensory do wykrywania farmaceutyków w ściekach.
Dzięki udziałowi w projektach mogła zaprezentować wyniki swoich badań na konferencjach krajowych i międzynarodowych, m.in. na 7th International Symposium on Surface Imaging/Spectroscopy at the Solid/Liquid Interface, gdzie zdobyła I miejsce za najlepszy poster, a także na IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauki przyrodnicze na rzecz człowieka i środowiska” oraz VIII Interdyscyplinarnej Akademickiej Konferencji Ochrony Środowiska. W roku akademickim 2024/2025 została laureatką programu RADON.
Jest członkiem koła naukowego RedOx oraz angażuje się w popularyzację nauki podczas wydarzeń takich jak Bałtycki Festiwal Nauki czy Dzień Inżynierii Materiałowej. Aktywnie uczestniczy w sportowym życiu uczelni – pełni funkcję kapitana sekcji lekkiej atletyki i reprezentuje Politechnikę Gdańską na Akademickich Mistrzostwach Polski, podczas których w ubiegłym roku zdobyła drużynowo złoty medal w klasyfikacji generalnej oraz srebrny w sztafecie 4×100 m w kategorii uczelni technicznych.
oprac. L. Namysł