23. Seminarium Centrum Materiałów Przyszłości | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-08-28

23. Seminarium Centrum Materiałów Przyszłości

plakat
Serdecznie zapraszamy na kolejne, 23. seminarium Centrum Materiałów Przyszłości, które odbędzie się w czwartek 12 września 2024 r., o godzinie 13:15 w Audytorium 2 EA (budynek 41, stare ETI).

Prof. Greg M. Swain z Michigan State University, USA, przedstawi wykład pt. „The Electrochemical and Material Properties of Conducting Diamond and Diamond-Like Carbon Electrodes - Applications in Electroanalysis". Prof. Swain to wybitny naukowiec specjalizujący się w badaniach kinetyki procesów elektrochemicznych. Kierowana przez niego grupa (Swain Research Group) zajmuje się wytwarzaniem różnych materiałów węglowych oraz ich zastosowaniem w obszarach analizy neurochemicznej, platform sensorycznych, analizy środowiskowej czy ogniw paliwowych.

Następnie, prof. Michael Hirtz z Karlsruhe Institute of Technology przedstawi wykład pt. „Scanning Probe Litography for bioactive surface and device functionalization". Prof. Hirtz jest liderem grupy badawczej Scanning Probe Lithography for Biomaterials and Bioelectronics, która specjalizuje się w rozwoju technik nanolitograficznych, również z wykorzystaniem materiałów biologicznych i ich zastosowaniem w diagnostyce molekularnej. Abstrakt wystąpienia dostępny tutaj.
Po wykładach tradycyjnie zapraszamy na kuluarowe dyskusje przy pizzy!

W tym samym tygodniu, we wtorek 10 września, odbędzie się też Seminarium Młodych Centrum Materiałów Przyszłości, z udziałem prof. Swaina i prof. Hirtza, na które również serdecznie zapraszamy. Szczegóły można znaleźć tutaj.