Sukcesy młodych naukowców z ZEiFP INiIM WFTiMS na konferencjach międzynarodowych | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-19

logo
Na dwóch różnych międzynarodowych konferencjach naukowych za najlepiej przygotowany i zaprezentowany poster jury konkursowe doceniło adeptki nauki z Zakładu Elektrochemii i Fizykochemii Powierzchni Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej – Maję Daroszewską oraz mgr inż. Stefanię Wolff.

Maja Daroszewska, studentka VI semestru na kierunku nanotechnologia, zdobyła pierwszą nagrodę za poster prezentujący badania pt. Nanodiamond-decorated potassium vanadates catalysts for photocatalytic degradation of dyes. Pracę przedstawiła podczas konferencji naukowej 7th International Symposium on Surface Imaging/Spectroscopy at the Solid/Liquid Interface, która odbyła się w Krakowie w dniach 5-7 czerwca 2024 r. Opiekunem naukowym studentki jest dr inż. Marta Prześniak-Welenc, a praca zrealizowana została przy współudziale inż. Klaudii Prusik, studentki studiów magisterskich na WFTiMS PG na kierunku inżynieria materiałowa. Przeprowadzenie badań możliwe było dzięki środkom programu IDUB Argentum Triggering Research Grants (nr 39/2021/IDUB/I.3.3).

Wyniki badań prowadzonych przez mgr inż. Stefanię Wolff, doktorantkę I roku szkoły doktorskiej, pt. Semitransparent heterojunction based on the hydrogenated nanotubes decorated with bissulfides – relation between synthesis conditions and the electrochemical performance, wyróżniono podczas konferencji NanoTech Poland 2024 w Poznaniu w dniach 5-7 czerwca 2024 r. Współautorkami docenionej pracy są opiekunki naukowe doktorantki: dr hab. inż. Natalia Wójcik, prof. PG oraz dr hab. inż. Katarzyna Siuzdak, prof. IMP PAN, a także mgr inż. Wiktoria Lipińska z Pracowni Materiałów Funkcjonalnych IMP PAN w Gdańsku. Przeprowadzenie badań możliwe było dzięki realizacji projektu grantowego Narodowego Centrum Nauki (2020/39/1/ST5/01781).

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

oprac. L. Namysł