Stypendia RADON w ZEiFP INiIM | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-02-14

Stypendia RADON w ZEiFP INiIM

logo
Trzy studentki, będące pod opieką naukowców z Zakładu Elektrochemii i Fizykochemii Powierzchni INiIM WFTiMS,

otrzymały stypendia w programie Radon Supporting Most Talented Students:

• inż. Zofia Jeleniewska, absolwentka studiów I stopnia na kierunku nanotechnologia, której opiekunem jest dr hab. inż. Jacek Ryl, prof. PG,
  • inż. Klaudia Prusik, studentka studiów II stopnia na kierunku inżynieria materiałowa, której opiekunką jest dr inż. Marta Prześniak-Welenc oraz
  • inż. Karolina Sapiega, studentka studiów II stopnia na kierunku inżynieria biomedyczna, której opiekunem jest dr hab. inż. Jacek Ryl, prof. PG.

Warto nadmienić, że wśród 22 laureatów programu RADON na Politechnice Gdańskiej sześcioro (6) to studenci WFTiMS, spośród których trzy (3) studentki naukowo zakotwiczone są w INiIM w Zakładzie EiFP, którego kierownikiem i jednocześnie opiekunem naukowym dwóch (2) laureatek jest dr hab. inż. Jacek Ryl.

Powyższe „... napawa mnie wielką dumą!” (J. Ryl).

oprac. L. Namysł