Rekrutacja na stanowisko stypendysty / doktoranta do projektu OPUS-ST... | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-06-19

Rekrutacja na stanowisko stypendysty / doktoranta do projektu OPUS-ST...

logo
... pt. „Elektrochemiczny Au-Minecraft: nowe podejście do budowy systemów biosensoryki impedancyjnej”, realizowanego na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej.

Nazwa jednostki: Politechnika Gdańska, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Nazwa stanowiska: stypendysta / doktorant

Liczba stypendiów: 1

Wymagania:

Do realizacji projektu poszukuje się stypendysty spełniającego następujące warunki:

• dyplom inżyniera na kierunku inżynieria materiałowa lub chemia lub nanotechnologia lub studiach pokrewnych,
  • udokumentowane doświadczenie w syntezie nanomateriałów nieorganicznych,
  • doświadczenie zdobyte podczas uczestniczenia w projektach naukowych oraz we współpracy w zespole naukowym,
  • udokumentowane doświadczenie w pracy laboratoryjnej,
  • bardzo dobra znajomość technik elektrochemicznych oraz charakteryzacji fizykochemicznej nanomateriałów,
  • pożądana znajomość technik: spektroskopia FTIR, spektroskopia Ramana, spektroskopia UV-Vis, mikroskopia sił atomowych, analiza rozkładu wielkości cząstek potencjału zera,
  • samodzielność, rzetelność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej.

Opis zadań:

• synteza nanomateriałów nieorganicznych i dekorowania nanocząstkami Au,
  • charakteryzacja fizykochemiczna nanomateriałów,
  • przygotowanie elektrod na bazie otrzymanych nanomateriałów,
  • pomiary elektrochemiczne i fotoelektrochemiczne w kierunku detekcji wybranych makromolekuł,
  • przygotowanie raportów i szkiców publikacji.

Typ konkursu NCN: OPUS-ST

Termin składania ofert: 28 czerwca 2023 r. do godz.12:00

Forma składania ofert: e-mail

Zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami (wyłącznie w formacie pdf) należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: jacek.ryl@pg.edu.pl, wpisując w temacie wiadomości: „OPUS Au-Minecraft scholarship”.

Warunki zatrudnienia:

Stypendium w wysokości 2000,00 zł brutto miesięcznie na okres co najmniej 6 miesięcy.

Wymagane dokumenty:

• list motywacyjny (format pdf z zeskanowanym podpisem),
  • curriculum vitae,
  • kopię dyplomu ukończenia studiów,
  • minimum jeden (1), ale nie więcej niż pięć (5), załączników umożliwiających ocenę najważniejszych osiągnięć naukowych i/lub wdrożeniowych z ostatnich 5 lat,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Politechnikę Gdańską o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. 2002 nr 101 poz. 926 ze zm.)” – format pdf z zeskanowanym podpisem.

Wybrani kandydaci mogą zostać zaproszeni przez komisję rekrutacyjną na rozmowę kwalifikacyjną. O terminie, miejscu i formie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, wybrani kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie drogą elektroniczną.

oprac. L. Namysł