Seminarium Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej (5) | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-08

Seminarium Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej (5)

Malick
Investigation of Physical Properties of Topological Materials: Cu-doped CaAuAs and EuAuAs

20 marca 2023 r. o godzinie 9:00 za pośrednictwem platformy MS Teams odbędzie się kolejne – piąte – seminarium Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej, podczas którego dr Sudip Malick z Indian Institute of Technology w Kanpur opowie o wynikach pomiarów magnetotransportowych i magnetycznych potencjalnie topologicznych materiałów: domieszkowanych miedzią EuAuAs i CaAuAs; w przypadku CaAuAs obserwowana jest słaba antylokalizacja i indukowany (podłużny) ujemny magnetoopór. Dla wariantu z Eu (EuAuAs) stwierdzono występowanie uporządkowania antyferromagnetycznego i tzw. stany powierzchniowe.

Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim.

Abstrakt w języku angielskim:
This seminar will discuss the magnetotransport and magnetic properties of two potential topological materials, Cu-doped CaAuAs and EuAuAs. Cu-doped CaAuAs exhibits weak antilocalization and chiral anomaly-induced negative longitudinal magnetoresistance, whereas EuAuAs shows antiferromagnetic ordering and evidence of surface state.

oprac. L. Namysł