Politechnika Gdańska – Scientific Reports Editors | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-10

Politechnika Gdańska – Scientific Reports Editors

Pierwszy edytor z Politechniki Gdańskiej

Scientific Reports, publikowane przez Nature Portfolio, znane jest bez wątpienia naukowcom Politechniki Gdańskiej. To czasopismo open access, w którym zamieszczane są artykuły z szerokiego spektrum badawczego: od psychologii, przez medycynę, na naukach przyrodniczych kończąc. Jest szóstym najbardziej „cytowalnym” naukowym periodykiem z liczbą cytowań wynoszącą ponad pół miliona w roku 2020.

Do grona edytorów Sci. Rep. dołączył w ostatnich dniach pierwszy naukowiec reprezentujący Politechnikę Gdańską – prof. Tomasz Klimczuk.

W chwili obecnej pomorskie uczelnie wśród edytorów Sci. Rep. reprezentuje dziewięciu (9) naukowców:

• czterech (4) przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego
  • czterech (4) przedstawicieli Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
  • jeden (1) przedstawiciel Politechniki Gdańskiej.

Kto następny?

oprac. L. Namysł