Rekrutacja na stanowisko STYPENDYSTY/DOKTORANTA do projektu Sonata Bis... | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-18

Rekrutacja na stanowisko STYPENDYSTY/DOKTORANTA do projektu Sonata Bis...

logo
(...) pt. „Technologia addytywnego wytwarzania elektroaktywnych przestrzennych struktur z kompozytów polilaktydu wzmacnianego diamentem”, realizowanego na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej oraz na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

Nazwa jednostki: Politechnika Gdańska, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Nazwa stanowiska: stypendysta/doktorant

Wymagania:

Do realizacji projektu poszukuje się stypendysty spełniającego następujące warunki:

• w trakcie pobierania stypendium jest doktorantem w szkole doktorskiej w dyscyplinie inżynieria materiałowa;
  • posiada tytuł magistra w dyscyplinie: inżynieria materiałowa, inżynieria chemiczna, chemia lub naukach pokrewnych;
  • biegła znajomość języka polskiego oraz języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • samodzielność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej, umiejętność pracy w zespole;
  • udokumentowane odbycie minimum 2-miesięcznego stażu w zagranicznej jednostce naukowej;
  • doświadczenie w realizacji projektów naukowych lub badawczo-rozwojowych;
  • znajomość technik wytwarzania materiałów i kompozytów polimerowych metodą w rozpuszczalniku oraz w stanie stopionym;
  • znajomość technik umożliwiających charakterystykę właściwości fizyko-mechanicznych, reologicznych oraz termicznych filamentów na bazie kompozytów PLA/diamenty;
  • znajomość podstaw technologii druku 3D materiałów polimerowych, w szczególności FDM i SLS;
  • doświadczenie w zakresie charakterystyki materiałów polimerowych poparte dorobkiem naukowym.

Opis zadań:

• przygotowywanie surowców oraz odczynników do badań;
  • optymalizacja składu materiałowego oraz warunków przetwórstwa kompozytów PLA/diamenty;
  • charakterystyka właściwości fizyko-mechanicznych, reologicznych oraz termicznych filamentów na bazie kompozytów PLA/diamenty;
  • optymalizacja warunków wydruku 3D opracowanych materiałów;
  • promocja projektu poprzez udział w konferencjach naukowych oraz przygotowanie publikacji naukowych.

Typ konkursu NCN: SONATA BIS – ST

Termin składania ofert: 30.10.2022

Forma składania ofert: e-mail

Zgłoszenia wraz z wymaganymi dokumentami (wyłącznie w formacie pdf) należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: jacek.ryl@pg.edu.pl, wpisując w temacie wiadomości: „SONATA-BIS scholarship”.

Warunki zatrudnienia:

Stypendium w wysokości 1500,00 zł miesięcznie (umowa stypendium) na okres 6 miesięcy z możliwością przedłużenia.

Wymagane dokumenty:

• curriculum vitae

• list motywacyjny

• lista osiągnięć naukowych lub wykonanych prac pokrewnych z tematyką projektu

• informacja o przetwarzaniu danych osobowych KLAUZULA INFORMACYJNA

minimum jeden, ale nie więcej niż pięć załączników umożliwiających ocenę najważniejszych osiągnięć naukowych i/lub wdrożeniowych z ostatnich 5 lat, którymi są:

• pełne teksty publikacji (w języku oryginalnym) lub
  • pełne teksty patentów (w języku oryginalnym; osiągnięciem nie mogą być zgłoszenia patentowe) lub
  • opisy wdrożeń
  • informacje o zdobytych nagrodach, wyróżnieniach, stypendiach etc.

• dokumenty potwierdzające odbycie min. 2-miesięcznego stażu w zagranicznej jednostce naukowej

• oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Politechnikę Gdańską o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. 2002 nr 101 poz. 926 ze zm.)”.

Dodatkowe informacje:

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami (o miejscu i czasie rozmowy kandydaci zostaną poinformowani drogą elektroniczną).

oprac. L. Namysł