Zawody doświadczalne 71 Olimpiady Fizycznej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-20

Zawody doświadczalne 71 Olimpiady Fizycznej

Budynek CNA

W dniu 20 lutego 2022 roku w Centrum Nanotechnologii A Politechniki Gdańskiej, odbyła się część doświadczalna II etapu Olimpiady Fizycznej. W zawodach doświadczalnych wzięło udział 11 zawodników z okręgu gdańskiego. Ujednolicone wyniki z części teoretycznej i doświadczalnej pozwolą wyłonić uczniów, którzy zmierzą się ze sobą podczas zawodów III stopnia w dniach 9 i 10 kwietnia 2022.

Zróżnicowane zadania teoretyczne i doświadczalne z jakimi mierzą się olimpijczycy, kształtują umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulują aktywność poznawczą uzdolnionej młodzieży. Dzięki propagowaniu wiedzy fizycznej i budzeniu zamiłowania do fizyki wśród młodzieży, docieramy do szerokiego grona  uczniów, których zachęcamy do kontynuacji nauki na Politechnice Gdańskiej.

Wszystkim uczestnikom życzymy jak najlepszych wyników i udziału w III etapie 71 Olimpiady Fizycznej.