#Aktualność-główna | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Spotkanie z firmą NFM Poland Sp. z o.o., 23.05.2024r.

plakat informujący o wydarzeniu
Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów na kolejne wydarzenie plenerowe z cyklu „Kariera w Plenerze” organizowane przez firmę NFM Poland Sp. z o.o., Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie odbędzie się 23 maja, w czwartek, w godzinach 10:00-14:00 przed Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (budynek nr 40).

To doskonała okazja, żeby zapoznać się z działalnością firmy NFM. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o dynamice pracy w dziale R&D, możliwościach zdobycia doświadczenia w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań, które mają realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa i skuteczności działań wojskowych oraz policyjnych, a także zapoznać się z produktami firmy NFM.

Projekt 4T-PSCs/Si z programu IDUB Argentum Triggering Research Grants w IFiIS WFTiMS

6 osób stojących obok siebie
Zespół badawczy z Politechniki Gdańskiej w tym: dr inż. Damian Głowienka (na zdjęciu pierwszy od prawej), dr Satish Bykkam (na zdjęciu drugi od prawej) oraz prof. dr hab. inż. Stanisław Czapp (na zdjęciu trzeci od prawej), jak i pracownicy Instytutu Maszyn Przepływowych PAN, w tym dr hab inż. Katarzyna Siuzdak (na zdjęciu druga od lewej) oraz dr hab. Katarzyna Grochowska (na zdjęciu trzecia od lewej) otrzymali dofinansowanie w wysokości 147 430 zł na realizację projektu badawczego w ramach programu Argentum Triggering Research Grants. Realizacja projektu będzie wspierana przez Wydziałowe Biuro Projektów, w tym mgr. Przemysława Rakowskiego (pierwszy od lewej).

Celem projektu badawczego zatytułowanego „Wytwarzanie półprzezroczystych Perowskitowych ogniw słonecznych do zastosowania w 4-terminalowych tandemowych ogniwach słonecznych perowskitowo-krzemowych o wysokiej sprawności i stabilności” o akronimie 4T-PSCs/Si jest wytworzenie tandemowych urządzeń perowskitowo-krzemowych o wydajności na poziomie rzędu 27%. Aby go osiągnąć, w trakcie prowadzonych prac badawczych zostanie zastosowanych kilka strategii.

Plenerowe spotkanie z firmą Expom

plakat informujący o wydarzeniu
Zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów na drugie wydarzenie plenerowe z cyklu „Kariera w plenerze” organizowane przez firmę Expom S.A., Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Biuro Karier i Absolwentów Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie odbędzie się już 16 maja, w czwartek, w godzinach od 10.00 do 14.00 przed budynkiem nr 40, na  Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Podczas wydarzenia, w godzinach od 12:00 do 13:00 w sali nr 212 w budynku nr 40, odbędzie się spotkanie z przedstawicielem firmy, który opowie o współrzędnych systemach pomiarowych w zastosowaniach inżynierskich.

Dla studentów, którzy wezmą udział w wydarzeniu, została przygotowana smaczna niespodzianka. Aby ją otrzymać, wystarczy porozmawiać z pracownikami przy stoisku. Na uczestników czekać będzie również strefa relaksu, w której będzie można pograć w gry.

Co warto wiedzieć o firmie Expom S.A.?

Spotkaj się z firmą Eaton w plenerze!

plakat reklamujący
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i absolwentów na wyjątkowe wydarzenie z cyklu „Kariera w plenerze”, organizowane przez firmę Eaton wspólnie z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa oraz Biurem Karier i Absolwentów PG. Spotkanie odbędzie się 9 maja 2024 r. (czwartek) w godzinach od 10:00 do 14:00 przed budynkiem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (budynek nr 40). 

To doskonała okazja, żeby dowiedzieć się więcej o firmie, poznać ich produkty oraz odkryć możliwości rozwoju zawodowego, jakie oferuje. Biznes Eaton w Tczewie dynamicznie się rozwija, dlatego firma poszukuje pracowników na płatne staże i praktyki, a także na stanowiska specjalistyczne i inżynieryjne. Zachęcamy do aplikowanie przez stronę Energize Your Career at Eaton.

XIV edycja IAESTE CaseWeek - bezpłatne warsztaty

plakat informujący o wydarzeniu

Drodzy Studenci Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej!

IAESTE z Komitetem Lokalnym przy Politechnice Gdańskiej pragnie zaprosić Was na XIV edycję IAESTE CaseWeek – największego cyklu bezpłatnych warsztatów inżynierskich w Polsce!

IAESTE CaseWeek to wydarzenie pełne warsztatów prowadzonych przez firmy, z różnych branży, którym zależy na przybliżeniu studentom swoich działań.

Biorąc udział zyskujecie świetną okazję do poznania firm i pozyskania pierwszych doświadczeń zawodowych!

ENHANCE zaprasza: szkoła letnia na TU Berlin (rejestracja do 8 maja)

plakat informujący o wydarzeniu
TU Berlin zaprasza studentów i doktorantów do udziału w szkole letniej pod tytułem "Plotting Sustainability - ENHANCE summer school on power struggles in the city", która odbędzie się w formule hybrydowej w dniach 27 maja i 1 lipca (część online) oraz 15-19 lipca (część stacjonarna w Berlinie). Na wyjazd można otrzymać dofinansowanie z programu Erasmus+.

W 2022 roku Politechnika Gdańska przystąpiła do Sojuszu ENHANCE - związku 10 europejskich uczelni technicznych z Niemiec, Holandii, Włoch, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii i Polski (poza PG, członkiem Sojuszu z Polski jest również Politechnika Warszawska). Członkowie Sojuszu tworzą wspólnie tzw. Uniwersytet Europejski. Co to znaczy dla studentów, doktorantów i pracowników PG? Między innymi możliwość wyjazdu na studia, praktyki, szkoły letnie i zimowe, szkolenia i inne spotkania do uczelni partnerskich.

Konkurs o nagrodę im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę naukową z obszaru cyberbezpieczeństwa i kryptologii

plakat informujący o konkursie

Departament Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej już po raz szósty organizuje i prowadzi merytorycznie konkurs o nagrodę im. Mariana Rejewskiego na najlepszą pracę naukową z obszaru cyberbezpieczeństwa i kryptologii

Chętni zgłoszenia mogą przesyłać do dnia 30.09.2024 r.
Szczegóły w sprawie https://www.cyber.mil.pl/edycja-VI/

System TITAN naukowców WFTiMS w raporcie PARP

nerka
Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opublikowała raport, w którym znalazły się przykłady rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję, o istotnym wpływie na rozwój społeczno-gospodarczy. Wśród nich znalazł się startup Radiato.ai (obecnie TheLion.AI), wykorzystujący AI przy diagnostyce guzów nerek. Firma została założona przez zespół naukowców z Politechniki Gdańskiej.
Subskrybuj #Aktualność-główna