Data dodania: 2024-06-17
Koło naukowe RedOx z afiliacją przy ECS
Program patronatu ECS nad kołami naukowymi, tzw. students chapter, daje studentom zrzeszonym w kołach bezpłatne członkostwo, pozwala na współfinansowanie przez ECS prowadzonych prac badawczych, a także oferuje możliwość ubiegania się o finansowanie udziału w programach stypendialnych, wyjazdach naukowych itd. ECS objęło patronatem koła z ponad 30 krajów, głównie z Ameryki Północnej i Europy, a także z Chin, Indii oraz Korei Południowej.
Koło naukowe RedOx jest inicjatywą studentów i doktorantów zainteresowanych elektrochemią, fotochemią, katalizą i zagadnieniami pokrewnymi. Główne cele koła to: poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojmowanej elektrochemii, a także prowadzenie badań podstawowych i wdrożeniowych dotyczących procesów przeniesienia ładunku elektrycznego i materiałów o znaczeniu w elektrochemii. Szczególnym zainteresowaniem koła cieszy się rozwój materiałów i narzędzi pozwalających na wykorzystanie druku 3D w elektrochemii – na tę działalność, w ramach funduszy IDUB, pozyskano projekt Technetium (6/1/2024/IDUB/III.4c/Tc) pt. Urządzenia elektrochemiczne: od kapusty do superkondensatora.
Koło jest młode, założone zostało w roku 2023, a jego członkowie od początku uczestniczą w życiu uczelni, biorąc aktywny udział m.in. w dniu otwartym PG, ogólnopolskim dniu Inżynierii Materiałowej oraz Bałtyckim Festiwalu Nauki. Inicjatywą członków koła jest realizowany w roku akademickim 2023/2024 cykl wykładów pt. Knowledge Transfer, podczas których swoją wiedzą dzielili się specjaliści i naukowcy zajmujący się szeroko pojętą problematyką elektrochemii. Sympatykami koła są członkowie innych trójmiejskich ośrodków akademickich, w tym Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Opiekunem koła jest dr hab. inż. Jacek Ryl, prof. PG.
oprac. L. Namysł
-
2024-11-21
21 i 23 listopada 2024 r. konferencja FNMA
-
2024-10-23
Seminarium Centrum Materiałów Przyszłości