Bionanomateriały - nowa specjalność na kierunku nanotechnologia | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-08

Bionanomateriały - nowa specjalność na kierunku nanotechnologia

plakat informujący o nowej specjaności
W roku akademickim 2024/2025 dla kandydatów na studia na kierunku nanotechnologia przygotowana została odświeżona – o nową specjalność – oferta dydaktyczna.

Po drugim semestrze studiów słuchacze wybierać będą dogodną dla siebie ścieżkę kształcenia na jednej z dwóch specjalności: bionanomateriały oraz nanomateriały i nanostruktury funkcjonalne.

Dla absolwentów nowej specjalności – bionanomateriały – otwarte zostaną szerokie perspektywy zatrudnienia w uczelniach wyższych, wiodących instytutach naukowo-badawczych PAN oraz w szeroko pojętym przemyśle medycznym, farmaceutycznym, chemicznym i elektronicznym. Bionanomateriały bowiem mają niezwykły potencjał w dziedzinie medycyny: zarówno w diagnostyce, terapii, implantologii, jak i w dostawie leków, w ochronie środowiska – w oczyszczaniu wody i powietrza, detekcji metali ciężkich oraz związków toksycznych, a także w projektowaniu ekologicznych źródeł energii.

Program specjalności bionanomateriały stanowi połączenie wiedzy z zakresu chemii, fizyki, nanotechnologii, biologii oraz ochrony środowiska, pozwoli na zbudowanie solidnych fundamentów do rozwijania umiejętności projektowania i syntezy biomateriałów oraz ich charakteryzacji za pomocą zaawansowanych technik badawczych.

Podstawy teoretyczne, doświadczenie praktyczne, zajęcia projektowe i laboratoryjne, wsparcie naukowców, dostęp do nowoczesnej infrastruktury badawczej w Centrum Nanotechnologii WFTiMS – pozwolą słuchaczom specjalności przygotować się do pracy w dynamicznym środowisku akademickim oraz przemysłowym.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kierunku nanotechnologia i dołączenia do grona studentów Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej WFTiMS PG.

165 wyświetleń