Wizyty uczniów na naszym Wydziale | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-20

Wizyty uczniów na naszym Wydziale

audytorium pełne uczniów
"Matematyka gry Dobble" wykład prowadzi dr Magdalena Lemańska

W dn. 14.03. gościliśmy na naszym Wydziale uczniów z IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, którzy w kameralnej grupie wzięli udział w dwóch blokach zajęciowych: wysłuchali interesującego wykładu Szkła specjalne wokół nas, który przeprowadziła dla nich prof. Natalia Wójcik oraz wzięli udział w zajęciach teoretyczno-warsztatowych z matematyki prowadzonych przez dr Joannę Cyman.

Zwieńczeniem wizyty na Wydziale była  możliwość zwiedzenia naszych nowoczesnych laboratoriów zlokalizowanych w Centrum Nanotechnologii A – o zakamarkach naszych pomieszczeń opowiadał mgr Michał Maciejewski.

Dzień później, czyli 15.03. liczna grupa uczniów z trzech gdańskich liceów odwiedziła Wydział, aby wysłuchać wystąpienia o matematycznym spojrzeniu na popularną grę pn. Matematyka gry Dobble, który to, w niezwykle interesujący i angażujący słuchaczy sposób, przeprowadziła dr Magda Lemańska.

W audytorium zasiedli uczniowie gdańskich szkół: XX Liceum Ogólnokształcącego, Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego oraz, ponownie na naszym Wydziale, młodzież z  X Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego.

Oba powyższe spotkania popularyzujące nauki ścisłe odbyły się w ramach bezpłatnej oferty wykładów Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Zapraszamy także do wzięcia udziału w Dniach Otwartych PG dn. 21.03. – szczególnie do odwiedzenia w tym dniu naszego Wydziału. Z ofertą Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej można się zapoznać na stronie głównej FTiMS.

40 wyświetleń