Absolwentka Nanotechnologii wyróżniona przez prezydenta Miasta Gdyni | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-16

Absolwentka Nanotechnologii wyróżniona przez prezydenta Miasta Gdyni

3 osoby na tle okna
Joanna Pośpiech z prof. H. Matsumoto oraz prof. L. Kwati podczas wizyty w Kyushu University w Japonii
Praca magisterska Pani mgr inż. Joanny Pośpiech pt. "Wytwarzanie powłok ceramicznych za pomocą druku 3D" uzyskała wyróżnienie w tegorocznym konkursie im. Prof. Romualda Szczęsnego.

Konkurs ten, nazwany na cześć znanego Gdynianina i wieloletniego pracownika Politechniki Gdańskiej, ma na celu wyłonienie najbardziej innowatorskich prac dyplomowych. Każdego roku wyłania się jedną nagrodę główną oraz trzy wyróżnienia, a fundatorem nagrody jest Pan Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

Warto dodać, że Pani Pośpiech kontynuuje edukację w ramach Szkoły Doktorskiej Politechniki Gdańskiej. W ramach doktoratu poszukuje nowych materiałów ceramicznych mających zastosowanie w energetyce wodorowej, a swoją pracę badawczą realizuje we współpracy z Kyushu University w Japonii.