Nagroda Nernsta dla dr hab. inż. Beaty Bochentyn, prof. uczelni | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-10-19

Nagroda Nernsta dla dr hab. inż. Beaty Bochentyn, prof. uczelni

prof. Bochentyn z nagrodą
fot. Marcin Hoppe
Dr hab. inż. Beata Bochentyn, prof. uczelni z Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej WFTiMS otrzymała prestiżową nagrodę im. prof. Walthera Hermana NERNSTA za osiągnięcia naukowe związane z procesami elektrochemicznymi.

Nagroda została przyznana za prace nad modyfikacją komercyjnych ogniw paliwowych SOFC w celu zwiększenia ich długoterminowej stabilności w trakcie bezpośredniego zasilania biogazem oraz opracowanie autorskiego narzędzia do kompleksowej analizy dynamicznego procesu reformingu wewnętrznego biogazu w SOFC.

Uroczysta gala odbyła się 23 września 2022 roku. Ponieważ Pani Profesor w tym czasie prowadziła badania w Europejskim Ośrodku Promieniowania Synchrotronowego ESRF w Grenoble, nagrodę w imieniu laureatki odebrał Prorektor ds. organizacji i rozwoju prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz. Pani profesor nagroda została przekazana przez Prorektora ds. nauki – prof. dr. hab. inż. Sławomira Milewskiego, podczas uroczystości nadania imienia prof. dr. hab. Olgierda Gzowskiego sali audytoryjnej CNA, w dniu 14 października br.