Marta Szłuińska | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Marta Szłuińska

Marta Szłuińska ukończyła Fizykę Techniczną na Wydziale FTiMS w 1998 roku. Pracę dyplomową pod tytułem „Spektrometr elektronów do pomiaru rozpraszania wstecznego” przygotowała pod opieką prof. Mariusza Zubka.

Marta Szluinska

Doktorat z eksperymentalnych procesów jonizacyjnych indukowanych pozytonami Marta uzyskała na University College London w Wielkiej Brytanii pod opieką prof. Gaetany Laricchia. Podczas swojej krótkiej kariery naukowej zajmowała się badaniami nad odziaływaniem materii i antymaterii, a później wpływem promieniowania na żywe komórki.

Następnie podjęła pracę w firmach konsultingowych, co pozwoliło jej wykorzystać umiejętności analityczne do rozwiązywania złożonych problemów. Jako konsultant i analityk, była odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie strategii technologicznej dla BAE Systems Applied Intelligence. W firmie Transport Systems Catapult była odpowiedzialna za opracowanie strategii technologicznej dla brytyjskiego Transportu Inteligentnego. Strategia ta określa, w jaki sposób Wielka Brytania może stać na czele tego szybko rozwijającego się globalnego rynku.

Marta specjalizuje się we współpracy z doświadczonymi zespołami przedsiębiorców, którzy tworzą nowe firmy lub wprowadzają innowacje do istniejących organizacji. Ta pasja doprowadziła ją do współzałożenia startupa, którego wizją jest lepszy sposób projektowania i budowania nowych firm technologicznych. Marta mieszka z mężem Jamesem w Londynie.