Andrzej Synowiecki | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Andrzej Synowiecki

Andrzej Synowiecki ukończył Fizykę Techniczną w 1979 roku. Pracę dyplomową wykonał pod opieką docenta Emila Gazdy.

Andrzej Synowiecki Andrzej Synowiecki

Początkowo pracował na Wydziale na stanowisku asystenta zajmując się spektrometrią masową jonów wtórnych. Od 1987 roku jest związany z gdyńską firmą RADMOR. Najpierw jako inżynier technolog, później jako kierownik działu mikroelektroniki, a od 1994 roku jako zastępca dyrektora ds. rozwoju i restrukturyzacji.

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych wdrożył własny autorski program restrukturyzacji firmy, który przekształcił ją z zagrożonego upadłością przedsiębiorstwa państwowego, w dynamiczną, nowoczesną i innowacyjną firmę branży elektronicznej. Od 1996 roku jest prezesem RADMOR S.A., wiodącej w Polsce firmy zajmującej się opracowywaniem i produkcją radiostacji wojskowych, radiotelefonów, radiomodemów i innych urządzeń łączności bezprzewodowej.

Andrzej Synowiecki jest jednym z najbardziej doświadczonych menedżerów polskiego przemysłu zbrojeniowego. Jest członkiem zarządu Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego, był członkiem rad nadzorczych wielu podmiotów gospodarczych.

W latach studenckich i później aktywny członek Akademickiego Klubu Jeździeckiego w Gdańsku. Przez ponad dziesięć lat pracował społecznie jako instruktor rekreacji jeździeckiej w tym klubie. Wyszkolił setki młodych adeptów sztuki jeździeckiej. Posiada również uprawnienia pilota motolotniarskiego i patent żeglarza jachtowego.