II Edycja szkoły zimowej Inżynierii Materiałowej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Wydarzenia

II Edycja szkoły zimowej Inżynierii Materiałowej

27 - 31 Styczeń 2025

Zapraszamy na szkołę zimową inżynierii materiałowej, której program koncentruje się na zastosowaniu technologii addytywnych w branży, którą jest energetyka odnawialna. Szkoła stanowi doskonałą okazję do poszerzenia wiedzy oraz zdobycia praktycznych umiejętności, które będą miały zastosowanie w jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów technologii.

Program szkoły obejmuje:

  1. Przegląd oprogramowania do tworzenia modeli 3D – nauczysz się wykorzystywać profesjonalne narzędzia takie jak Autodesk, Fusion360, SpaceClaim, FreeCAD, DesignSpark, które umożliwią Ci projektowanie zaawansowanych modeli 3D do zastosowania w addytywnym wytwarzaniu.
  2. Drukarki 3D: od podstaw do przyszłości – zrozumiesz, jak działają nowoczesne drukarki 3D, jak wyglądała ich ewolucja oraz jakie innowacyjne rozwiązania kształtują przyszłość tej technologii.
  3. Nowoczesne materiały wykorzystywane w technologii druku 3D – poznasz materiały, które są kluczowe dla tej technologii, w tym termoplastyczne polimery, kompozyty, żywice oraz nowoczesne materiały 4D. Dowiesz się, jak technologie addytywne mogą wspierać rozwój funkcjonalnych komponentów stosowanych w branży energetyki odnawialnej, takich jak panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe czy elementy magazynowania energii.
  4. Generowanie kodów wykonawczych dla drukarek 3D – opanujesz oprogramowanie do tworzenia kodów wykonawczych dla drukarek 3D uniwersalnych oraz dedykowanych do konkretnych urządzeń, takie jak np. Cura, Netfabb, PrusaSlicer, Simplify3D, OctoPrint.
  5. Zaliczenie: uczestnicząc w szkole zimowej będziesz zobowiązana/y do opracowania i realizacji dwóch własnych projektów zaliczeniowych (na drukarce FDM/FFF i na drukarce SLA), które jednocześnie umożliwią Ci praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i umiejętności.

Dlaczego warto?

Udział w szkole zimowej jest BEZPŁATNY – kurs finansowany jest w ramach projektu FERS 2021-2027 „Studia 5.0. Programy studiów dla kluczowych branż krajowego przemysłu”.

Na zakończenie szkoły każda uczestniczka i każdy uczestnik uzyska CERTYFIKAT (tzw. mikropoświadczenie) będący potwierdzeniem zdobytych kompetencji w zakresie konkretnych efektów uczenia się (3 ECTS).

Szkoła zimowa może być też pierwszym krokiem do rozpoczęcia dalszej nauki na 2. stopniu studiów na NOWEJ SPECJALNOŚCI „Materiały funkcjonalne dla energetyki odnawialnej” w ramach kierunku Inżynieria materiałowa. Dzięki tej specjalności będziesz mogła/mógł dalej rozwijać swoje umiejętności i kompetencje, przygotowując się do pracy w kluczowych obszarach związanych z nowoczesnymi materiałami i odnawialnymi źródłami energii.

Dołącz do naszej szkoły zimowej!

Zyskaj nie tylko wiedzę, ale także umiejętności, które umożliwią Ci kreowanie przyszłości w obszarze technologii addytywnych i energetyki odnawialnej. Rozwijaj swoją karierę w branży, która zrewolucjonizuje sposób pozyskiwania i magazynowania energii!

Zapisy – już wkrótce!

Planowane są dwie edycje szkoły zimowej:

 I EDYCJA dla grupy 10-osobowej: 20-24 stycznia 2025 (5 godzin dziennie)

II EDYCJA dla grupy 10-osobowej: 27-31 stycznia 2025 (5 godzin dziennie)

Miejsce szkoły: Laboratorium druku 3D, Centrum Nanotechnologii A, Politechnika Gdańska

Warunkiem udziału w szkole są zaliczone co najmniej 4 semestry studiów 1. stopnia na dowolnym kierunku inżynierskim lub studiów licencjackich z zakresu nauk ścisłych lub przyrodniczych.

Termin zgłoszenia: do 12.01.2025 (włącznie)

Decyzja o przyjęciu: 13.01.2025

Adres URL dla wydarzenia ONLINE

Dołącz do wydarzenia