Seminarium Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Seminarium Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

13 Październik 2023 11:15

13 października (piątek) o godz. 11.15 w sali 121 GG Prof. Marek Abramowicz University of Gothenburg, Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Goteborgu, Centrum Astrofizyczne im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie wygłosi wykład p.t. "Primordial black holes and dark matter".

If there are primordial black holes in the dark matter halo of our Galaxy, they must collide with the Galactic neutron stars and produce light black holes, with masses about 1.4 M_Sun. This has observational consequences that may be checked by microlensing and LIGO Virgo Kagra interferometers.

Jednocześnie informujemy, że 12 października, czwartek godz. 18.00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Korzennej 33/39: odbędzie się rozmowa między Markiem Abramowiczem i Grzegorzem Graffem na temat książki „Między Bogiem a prawdą”.

Adres wydarzenia

Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, Gmach Główny PG, s. 121