„Kryptografia kwantowa: Jak złamać szyfry niemożliwe do złamania?” wykład otwarty w ramach Zjazdu Fizyków Polskich | FTiMS - Politechnika Gdańska

Wydarzenia

6 - 30 Wrzesień 2023

Wykład otwarty dr hab. Marcina Pawłowskiego, prof. UG pt. „Kryptografia kwantowa: Jak złamać szyfry niemożliwe do złamania?”

Wieloletnią już tradycją Zjazdów Fizyków Polskich jest wygłaszanie tzw. wykładu otwartego, podczas którego fizycy – naukowcy dzielą się swoją pasją i wiedzą ze społecznością lokalną. Tegoroczny wykład otwarty w ramach 48. Zjazdu Fizyków Polskich odbędzie się w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Wygłosi go dr hab. inż. Marcin Pawłowski z Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych. Prof. Pawłowski opowie, jak łamać zabezpieczenia kryptografii kwantowej, która uchodziła za niemożliwą do zhakowania oraz czy istnieje sposób zabezpieczenia się przed atakami cyberprzestępców.

Zapraszamy słuchaczy indywidualnych i grupy zorganizowane. Wstęp wolny.

Miejsce: Uniwersytet Gdański, Aula na Wydziale Prawa i Administracji, ul. Jana Bażyńskiego 6, Gdańsk

Termin: 6 września 2023, godz. 18.30-19.30

Adres wydarzenia