„Dlaczego ciała spadają? - czyli kognitywistyczna ścieżka dydaktyczna z podstaw fizyki” wykład w ramach Zjazdu Fizyków Polskich | FTiMS - Politechnika Gdańska

Wydarzenia

5 September 2023 11:30 - 12:30

Wykład prof. dr hab. inż. Grzegorza Karwasza z UMK w Toruniu zatytułowany „Dlaczego ciała spadają? - czyli kognitywistyczna ścieżka dydaktyczna z podstaw fizyki”

Profesor Grzegorz Karwasz jest znanym i cenionym dydaktykiem. Pełni funkcje kierownika Pracowni Metodyki Eksperymentu Fizycznego oraz kierownika Katedry Dydaktyki Fizyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od lat inspiruje w zakresie nieszablonowych metod nauczania fizyki. Podczas 48. Zjazdu Fizyków Polskich wygłosi wykład dla uczniów i nauczycieli, podczas którego w ciekawy, interdyscyplinarny sposób zanalizuje podstawowy problem fizyczny – „Dlaczego ciała spadają?”. Uczestnicy dowiedzą się m.in. dlaczego ciała spadają i dlaczego czasami wydaje się, że nie spadają? Jak ciała spadają i co odczuwają, gdy spadają? Jak ciała spadają na Ziemi, a jak grawitacja działa na ciała w próżni? I co z tego wszystkiego wynika?

Zapraszamy grupy szkolne wraz z nauczycielami (szkoła podstawowa, liceum). Wstęp wolny.

Miejsce: Politechnika Gdańska,  Audytorium Maximum, Gmach Główny, Budynek nr 1 – https://campus.pg.edu.pl/

Termin: 5 września 2023, godz. 11.30-12.30

(UWAGA: konieczna wcześniejsza rezerwacja)

Rezerwacja pod adresem mailowym: paw@pg.edu.pl. Rezerwacja ważna po uzyskaniu informacji zwrotnej.

Adres wydarzenia

Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, Gmach Główny PG, Audytorium Maximum