48. Zjazd Fizyków Polskich | FTiMS - Politechnika Gdańska

48. Zjazd Fizyków Polskich

1 - 7 Wrzesień 2023

48. Zjazd Fizyków Polskich odbędzie się w Gdańsku w dniach 1-7 września 2023 roku. Będzie on kontynuacją spotkań fizyków polskich, zapoczątkowanych Zjazdem Założycielskim Polskiego Towarzystwa Fizycznego w 1920 roku i pierwszym Zjazdem Fizyków Polskich w 1923 roku w Warszawie.
Zjazd w Gdańsku będzie wyjątkowy, ponieważ wypada w setną rocznicę pierwszego historycznego Zjazdu, a jednocześnie w 40 rocznicę powołania Wydziału Fizyki na Politechnice Gdańskiej. Podobnie jak poprzednie edycje, będzie on okazją do spotkania naukowców z różnych gałęzi fizyki i dziedzin pokrewnych, nauczycieli fizyki, przedstawicieli przemysłu i instytucji finansujących badania naukowe oraz ich wdrożenia, jak również studentów, uczniów i amatorów - pasjonatów fizyki. Zjazdowi będą towarzyszyły liczne imprezy dodatkowe, takie jak konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej, kiermasz książek fizycznych, bazar dobrych praktyk oraz wystawy.

Po szczegóły zapraszamy na stronę:

Adres wydarzenia

Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, Gmach Główny