Data dodania: 2024-07-15
Dwa granty mentorskie z programu IDUB TECHNETIUM w IFiIS
W ramach pierwszego projektu, zatytułowanego „Optymalizacja warstwy transportującej dziury w perowskitowych ogniwach słonecznych”, prace skupione będą na wytworzeniu innowacyjnej warstwy transportującej dziury (HTL) w zastosowaniu do perowskitowych ogniw słonecznych w konfiguracji odwrotnej. Do wytworzenia hybrydowej warstwy wykorzystane zostaną zarówno materiały nieorganiczne (NiOx), jak i organiczne (2Pacz, meo-2Pacz).. Projekt realizowany będzie przez Panią inż. Dominikę Filipek. Kwota dofinansowania na realizację tego projektu wynosi 24 750,00 PLN.
Celem drugiego projektu, zatytułowanego „Pasywacja perowskitowego ogniwa słonecznego z wykorzystaniem 2D struktury”, jest poprawa jakości perowskitowego ogniwa słonecznego przy użyciu metody pasywacji dwuwymiarowymi (2D) strukturami tworzącymi się z materiałów perowskitowych. Metoda ta pozwala na osiągnięcie bardzo znaczącej poprawy wydajności konwersji energii słonecznej poprzez zminimalizowanie strat zarówno transportowych, jak i rekombinacyjnych w perowskitowych ogniwach słonecznych . W zaprezentowanym projekcie zoptymalizowana zostanie struktura 2D perowskitu dla PSC wytworzonych dwoma różnymi technikami, co pozwoli na szersze zastosowanie badanej technologii. Projekt realizowany będzie przez Panią inż. Katarzynę Cudo. Kwota dofinansowania na realizację tego projektu wynosi 24 970,00 PLN.
Dr inż. Damian Głowienka z Instytutu Fizyki i Informatyki Stosowanej, jako mentor, będzie współpracował ze studentkami, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspólnie osiągnąć wyniki w obu realizowanych projektach, które m.in. będą prezentowane na międzynarodowych konferencjach naukowych.
Mentorowi oraz studentkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizacji projektów naukowych!
-
2024-10-16
Jubileusz 40- lecia pracy
-
2024-10-16
Nowa kadencja władz Instytutu