Seria wykładów online | FTiMS - Politechnika Gdańska

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-04

Seria wykładów online

ELI
Z przyjemnością informujemy o unikalnej inicjatywie edukacyjnej, skierowanej do polskich studentów, doktorantów i naukowców, dotyczącej impulsowych laserów wielkiej mocy i ich zastosowania w nauce i technologii.
Inicjatywa ma postać serii wykładów online prowadzonych przez pracowników ośrodka naukowego Extreme Light Infrastructure (ELI), posiadającego status europejskiej infrastruktury badawczej ERIC (European Research Infrastructure Consortium (https://eli-laser.eu/). Jest ona organizowana przez Fundację Candela, konsorcjum ELI ERIC oraz konsorcjum ELI-Polska, a jej szczegóły dotyczące programu oraz rejestracji dostępne są na stronie: https://www.candela.org.pl/eli-training/.
Inicjatywa obejmuje 9 wykładów o wspólnym tytułem "Research opportunities for modern science and technology using high-power pulsed lasers. Training for Polish Students," prowadzonych przez renomowanych ekspertów z ośrodka ELI ERIC. Wykłady będą odbywać się online w języku angielskim w każdą środę w godzinach 9:15-11:00, w okresie od 6 marca do 30 kwietnia b.r. Uczestnictwo jest szczególnie zalecane dla studentów i doktorantów fizyki, fotoniki, chemii, inżynierii materiałowej, optoelektroniki, elektroniki, ale także dla studentów innych specjalności zainteresowanych laserami i ich zastosowaniem. Istnieje możliwość uzyskania certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu.
Organizowana seria wykładów jest związana z projektem ELI (Extreme Light Infrastructure), w wyniku którego w Czechach, na Węgrzech i w Rumunii powstały trzy wielkie ośrodki badawcze, skupiające się na badaniach wykorzystujących systemy laserowe wytwarzające promieniowanie w postaci ultrakrótkich impulsów w zakresie do attosekund (as), o ekstremalnych mocach w zakresie do petawatów (PW), otwierając przez to nowe obszary badawcze w fizyce, chemii, inżynierii materiałowej, medycynie, biotechnologii i wielu innych dziedzinach nauki. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie projektu ELI ERIC (https://eli-laser.eu/).
25 wyświetleń