Uranium Supporting Cooperation with High Schools | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-20

Uranium Supporting Cooperation with High Schools

uranium

Gratulujemy dr inż. Sebastianowi Bielskiemu uzyskania finansowania w ramach projektu Uranium!

Projekt "Pozytywna energia" realizowany będzie dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie.

Celem projektu Uranium jest promocja Politechniki Gdańskiej wśród młodzieży szkół średnich. Realizacja zadań podjętych w wybranych projektach pozwoli na rozwój współpracy ze szkołami – zwłaszcza spoza Trójmiasta. Przede wszystkim ma stanowić zachętę dla młodzieży do kontynuowania nauki na jednym z kierunków technicznych oferowanych przez Politechnikę Gdańską.

Finansowanie otrzymały ponadto dwa inne projekty umocowane w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej:

• Technologie komputerowe i narzędzia matematyczne w kształceniu przyszłych inżynierów, kierownik: dr Agnieszka Bartłomiejczyk, prof. PG, Instytut Matematyki Stosowanej WFTiMS; projekt jest skierowany do uczniów dwóch szkół średnich w Pucku – Technikum Informatycznego, które – według rankingu Perspektywy 2023 – jest najlepszym technikum na Pomorzu oraz Liceum Akademickiego, które uplasowało się najwyżej w rankingu pośród szkół powiatu puckiego
  • Zaawansowane materiały we współczesnym świecie, kierownik: prof. dr hab. inż. Tomasz Klimczuk, Instytut Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej, WFTiMS; w projekcie wezmą udział uczniowie Szkoły Młodych Fizyków przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku.