Dr Brygida Mielewska, prof. uczelni laureatką nagrody MEN za znaczące osiągnięcia w działalności dydaktycznej | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-03-01

dr Brygida Mielewska, prof. uczelni
Dr Brygida Mielewska, prof. uczelni została nagrodzona w tegorocznej edycji nagród Ministra Edukacji i Nauki, za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej, przyznawane za aktywność w zakresie kształcenia i wychowywania studentów oraz kształcenia doktorantów i promowania kadr dydaktycznych.

Dr Brygida Mielewska, pełniąca również funkcję prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, koordynuje kształcenie na specjalności Fizyka Medyczna w ramach międzywydziałowego kierunku Inżynieria Biomedyczna od 2008 roku. W tym okresie wypromowała ponad 100 prac inżynierskich i magisterskich, zainicjowała współpracę dydaktyczną z pracownikami GUMed / UCK oraz Centrami Onkologii w Gdańsku, Gdyni i Bydgoszczy, a także Narodowego Centrum Akceleratorów Uniwersytetu w Sevilli.

W ostatnich miesiącach, we współpracy z GUMed i UG oraz Gdańskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, zapoczątkowała cykl spotkań pomorskich fizyków medycznych, o nazwie POMERANIA FIZ-MED, pod patronatem Rektora PG. Od listopada 2022 r. pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Gdańskiego Oddziału PTFM, współpracuje także z Narodowym Centru Badań Jądrowych w Świerku.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor oraz wszystkim wyróżnionym Pracownikom Politechniki Gdańskiej i życzymy dalszych sukcesów!

Link do relacji na głównej stronie internetowej Politechniki Gdańskiej.