Naukowcy WFTiMS wśród TOP 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-24

Naukowcy WFTiMS wśród TOP 2% najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie

logo
62 naukowców z Politechniki Gdańskiej, a wśród nich 6 z naszego Wydziału, ponownie znalazło się w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists, uwzględniającym badaczy, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów na świecie. Ranking co roku opracowuje Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Zestawienie World’s TOP 2% Scientists powstaje w oparciu o dorobek naukowy badaczy, a kryteriami oceny są m.in. liczba cytowań, indeks Hirscha, czy pozycja i rola danego badacza na liście autorów publikacji. Ranking składa się z dwóch list: pierwsza ocenia dorobek naukowy uwzględniający całą karierę danego badacza, druga dotyczy ostatniego roku kalendarzowego.

Naukowcy WFTiMS w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2023 (dane za całą karierę, kolejność alfabetyczna):

1. Prof. dr hab. inż. Tadeusz Jankowski

2. Prof. dr hab. Jan Kalinowski

3. Prof. dr hab. inż. Czesław Szmytkowski

Naukowcy WFTiMS w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2023 (dane za ostatni rok, kolejność alfabetyczna):

1. dr Khodadadi Yazdi, Mohsen, prof. uczelni

2. prof. dr hab. inż. Klimczuk Tomasz

3. dr hab. inż. Ryl Jacek, prof. uczelni

Serdecznie gratulujemy!

Pełne zestawienie dostępne jest na stronie wydawnictwa Elsevier.

Więcej o metodologii World’s TOP 2% Scientists można dowiedzieć się na stronie Centrum Analiz Strategicznych PG.