Grant w konkursie Horyzont Maria Skłodowska Curie Action Staff Exchange | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-07-19

Grant w konkursie Horyzont Maria Skłodowska Curie Action Staff Exchange

popiersie Marii Skłodowskiej-Curie

Miło nam poinformować, że nasz Wydział współuczestniczy w uzyskanym grancie w konkursie Horyzont Maria Skłodowska Curie Action Staff Exchange: projekt (C)ombinatorial (O)ptimisation for (V)ersatile Applications to (E)merging u(R)ban problems (COVER).

Konsorcjum  COVER składa się z 15 instytucji i 48 badaczy z 6 krajów. W skład konsorcjum wchodzą następujące uczelnie, firmy prywatne i samorząd lokalny: Turcja: Uniwersytet Techniczny Gebze (lider projektu), Uniwersytet Boğaziçi, Optiyol Karar Destek Teknolojileri A.Ş.; Polska: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, CityBike Poland, JIT Team Sp. z o.o, Obszar Metropolitarny Gdańsk-Gdynia-Sopot; Szwajcaria: Uniwersytet we Fryburgu; Hiszpania: Uniwersytet w A Coruna, Uniwersytet w Kadyksie; Słowenia: Uniwersytet w Mariborze, Uniwersytet Primorska; Republika Południowej Afryki: Uniwersytet w Stellenbosch i Uniwersytet w Pretorii.

Uzyskane dofinansowanie to 395 600.00 EUR, z czego 27 600 EUR przypada na Politechnikę Gdańską. Projektem po stronie PG kieruje dr inż. Joanna Raczek z Katedry Algorytmów i Modelowania Systemów, Wydział ETI. Grupa realizująca ten projekt to również dr inż. Marcin Jurkiewicz z tej samej jednostki oraz dr inż. Magdalena Lemańska z Zakładu Równań Różniczkowych i Zastosowań Matematyki, Instytut Matematyki Stosowanej, Wydział FTiMS.