Nowe Technologie dla Dziewczyn program stypendialno-mentoringowy | FTiMS - Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-24

Nowe Technologie dla Dziewczyn program stypendialno-mentoringowy

foto

Zastanawiacie się czasem, dlaczego w obszarze nowych technologii pracuje zaledwie 15% kobiet, pomimo że statystycznie stanowią one połowę użytkowników współczesnych zdobyczy ery cyfrowej i według badań korzystają z nich chętniej niż mężczyźni? Przyczyn jest wiele, ale zamiast je roztrząsać, chcemy zmienić tę sytuację!

Wystartowała kolejna edycja programu stypendialno-mentoringowego Fundacji Edukacyjnej “Perspektywy Women in Tech” oraz firmy Intel “Nowe Technologie dla Dziewczyn”.

Program przeznaczony jest dla dziewczyn planujących studia i karierę w nowych technologiach - tegorocznych maturzystek oraz studentek studiów inżynierskich i magisterskich - i obejmuje  wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz trzynaście polskich uniwersytetów (pełna lista uczelni i wydziałów - tutaj).

Laureatki programu otrzymają:

• stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto),
  • indywidualne wsparcie Mentorki lub Mentora - doświadczonego eksperta firmy INTEL,
  • możliwość odbycia stażu w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca 2023 na www.stypendiadladziewczyn.pl